Kamery live
prognoza pogody

Mieszkańcy bloków mogą być spokojni – klatki są regularnie dezynfekowane

Regularna dezynfekcja klamek, skrzynek pocztowych, poręczy, wind, a także całych klatek. Zarządcy największych osiedli mieszkaniowych na terenie Nowego Targu zapewniają, że od początku trwania epidemii na bieżąco dbają o dezynfekcję części wspólnych w blokach mieszkalnych. 

Mieszkańcy bloków mogą być spokojni - klatki są regularnie dezynfekowane

-Decyzją Zarządu NSM w Nowym Targu,  od dnia 16 marca 2020 roku  we wszystkich budynkach zarządzanych przez Spółdzielnię prowadzona jest dodatkowa dezynfekcja klatek schodowych. Odbywa się ona dwa razy w tygodniu w poniedziałek i  w piątek , i polega na dezynfekowaniu poręczy, klamek drzwi wejściowych do klatek schodowych oraz do pomieszczeń wspólnych, a także kabin dźwigów osobowych  przy użyciu roztworu płynu dezynfekującego. Dezynfekcję  przeprowadzają firmy zatrudnione do utrzymania czystości w budynkach oraz na terenach zarządzanych przez Spółdzielnię. Dodatkowo przeprowadzono kampanię informacyjną polegającą min. na rozwieszeniu w klatkach schodowych budynków zasad bezpieczeństwa dotyczących Covid -19 – odpowiada na nasze pytanie Krzysztof Antos, zastępca Prezesa Zarządu ds. Eksploatacji w Nowotarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. 

W budynkach zarządzanych przez nowotarski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, dezynfekcja poręczy, skrzynek i klamek ma miejsce codziennie, a raz w tygodniu dezynfekowane są klatki schodowe. 

– W budynkach została wywieszona informacja dla mieszkańców o dezynfekcji, mamy zakupione specjalne środki – zapewnia Dorota Burdyn, prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. 

/os

fot. pk

os 25.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
jack 19:06 26.05.2020

ciekawe? ja jeszcze ani razu nikogo nie widziałem żeby to robił....

Zobacz również