Kamery live
prognoza pogody

Miejski Zakład Komunikacji obchodzi 30-lecie istnienia

Dziś mija dokładnie 30 lat od dnia, w którym Rada Miasta Nowego Targu podjęła uchwałę o utworzeniu Miejskiego Zakładu Komunikacji. Z okazji okrągłych urodzin, MZK przygotował garść archiwalnych zdjęć. Zachęcamy do oglądania i wspominania. 

Miejski Zakład Komunikacji obchodzi 30-lecie istnienia

“Szanowni mieszkańcy Królewskiego Miasta Nowy Targ oraz okolicznych miejscowości, do których docierały i docierają autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji. Dzielimy się ważną informacją – dokładnie 11.04 1991 r. Rada Miasta Nowego Targu podjęła uchwałę o utworzeniu naszego zakładu. Mamy 30 lat. Przekazujemy trochę fotografii wspomnieniowych i aktualnych. Pragniemy podziękować wszystkim pracownikom którzy swoją pracą służyli i służą zakładowi i mieszkańcom Miasta. Dziękujemy Burmistrzom i radnym za pomoc i wsparcie naszego zakładu, bez Was nie dalibyśmy rady. Dziękujemy mieszkańcom Miasta i okolicznych miejscowości za to, że jesteście z nami” – czytamy w Facebookowym wpisie MZK. 

Komunikacja miejska, jaka istniała w Nowym Targu przed 1991 rokiem, funkcjonowała jako filia Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego z Nowego Sącza, a nie samodzielny zakład. 

zdjęcia: Piotr Nodzykowski, MZK w Nowym Targu/Facebook

os 11.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Żopes 04:44 12.04.2021

Pozdrowienia dla wszystkich dyspozytorów i kierowców , byłych i obecnych!!!

Zobacz również