Kamery live
prognoza pogody

Miejski monitoring – rozbudowany

22 stycznia 2018 13:42

Na kilku nowych, nowotarskich osiedlach mieszkaniowych już od miesiąca funkcjonuje system miejskiego monitoringu, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Zrealizowane w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego zadanie objęło dziewięć nowych kamer zainstalowanych na ulicach Gen. Maczka, Podhalańskiej i Podtatrzańskiej. 

Miejski monitoring - rozbudowany

Zainstalowane na blokach kamery monitorują przede wszystkim miejsca parkingowe oraz zielone tereny przy budynkach. Koszt inwestycji wyniósł blisko 61 tys. złotych. Prócz instalacji 9 nowych kamer, objęła ona również zakup monitora, rozbudowę infrastruktury w budynku Urzędu Miasta, wymianę karty graficznej oraz umieszczenie tablic tablic informacyjnych o objęciu terenu monitoringiem wizyjnym.

Zadanie współfinansowane było ze środków prewencyjnych PZU S.A. w wysokości 10 tys. złotych.  Jego wykonawcą była Nowotarska Telewizja Kablowa sp. z o.o.

W ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok, system monitoringu ma zostać rozbudowany jeszcze bardziej i uzupełniony o ulice: Suskiego, Wojska Polskiego i Solidarności. 

fot. i źródło: UM Nowy Targ

os 22.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również