Kamery live
prognoza pogody

Miejska Biblioteka Publiczna będzie miała nowego dyrektora

4 sierpnia 2021 16:27

Danuta Wojdyła – to kandydatka na stanowisko dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, wyłoniona przez komisję konkursową w drodze tajnego głosowania. O przyjęciu  kandydatury ostatecznie zadecyduje burmistrz  miasta. 

Miejska Biblioteka Publiczna będzie miała nowego dyrektora

fot. arch. MBP

Do konkursu zgłosiło się dwoje kandydatów. Nie było wśród  nich dotychczasowej dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Elżbiety Dzikowskiej, której z początkiem lipca skończyła się czteroletnia kadencja i nie zdecydowała się ponownie kandydować na to stanowisko.

Do II etapu postępowania konkursowego zakwalifikował się pan Michał Grzeszczuk z Tenczyna oraz nowotarżanka Danuta Wojdyła. Po przeprowadzeniu rozmów z kandydatami, to właśnie Danuta Wojdyła została zarekomendowana przez komisję na stanowisko dyrektora. 

Danuta Wojdyła jako radna, fot. arch. nowytarg24.tv

Konkurs na dyrektora miejskiej biblioteki został ogłoszony już w maju, jednak w połowie czerwca termin składania ofert przedłużono. Jak tłumaczy sekretarz miasta Zbigniew Strama, spowodowane to było chęcią zwiększenia zasięgu wśród potencjalnych kandydatów w okresie wakacyjnym – tak, by dać możliwość zapoznania się i wzięcia udziału w konkursie wszystkim zainteresowanym osobom z  odpowiednimi uprawnieniami. 

Danuta Wojdyła jest dobrze znana nowotarskiej społeczności. Pracowała już  w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przez dwie kadencje (2010-2018) była też radną Nowego Targu. Ostatnio była związana zawodowo z Podhalańską Państwową Uczelnią Zawodową, jako Kierownik Działu Promocji, Współpracy i Monitorowania Karier Zawodowych.

 

os 04.08.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również