Kamery live
prognoza pogody

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w Przedszkolu nr 2 na Kowańcu

6 listopada 2022 17:02

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wspaniałe święto obchodzone w dniu 5 listopada. Przedszkolaki z Kowańca wzięły udział w obchodach tej uroczystości w piątek 04.11.2022r. Z tej okazji odbył się w przedszkolu bal, podczas którego dzieci miały okazję przebrać się za wybranego bohatera z bajki oraz zaprezentować się na forum grupy.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w Przedszkolu nr 2 na Kowańcu

Nauczyciele zorganizowali w tym dniu również liczne gry i zabawy, w których dzieci rozpoznawały znane postacie z bajek m. in. Czerwonego Kapturka, Królewnę Śnieżkę, Kota w butach czy Kopciuszka. Przedszkolaki poszukiwały w sali ukrytych skarbów – przedmiotów charakterystycznych dla danej postaci z bajki, rozwiązywały zagadki dotyczące różnych utworów z literatury dziecięcej. Podawały tytuły znanych bajek poprzez słuchanie muzyki z wybranych bajek i baśni.

Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci. W związku z tym w salach pojawiły się również bajkowe kąciki, gdzie znalazły się liczne baśnie i bajki dla dzieci, do których oglądania i czytania zachęcali nauczyciele. Nie zabrakło również pięknych tańców przy bajkowej muzyce , zabaw z chustą animacyjną oraz rysunków ulubionych bohaterów.

Ten dzień był dla dzieci pełen radości i uśmiechu. Przedszkolaki z zaangażowaniem brały udział w zabawie i przypomniały sobie, że warto czytać bajki, ponieważ nie tylko bawią ale przekazują wiele wartości tj. prawda, dobro czy piękno.

Przedszkole nr 2 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Nowym Targu

źródło: UM Nowy Targ

os 06.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również