Kamery live
prognoza pogody

Międzynarodowe granie na nowotarskim lodowisku

W Nowym Targu przez trzy dni rozgrywany był pierwszy turniej w ramach 3 edycji Międzynarodowej Ligi Karpackiej. Udział wzięło w nim siedem drużyn z 4 państw.
Międzynarodowe granie na nowotarskim lodowisku

Liga Karpacka powstała przed trzema laty z inicjatywy Słowaków.

Zaczęliśmy o sześciu drużyn z pięciu drużyn i 1 kategorii wiekowej. Dzisiaj mamy już 19 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. W przyszłości chcemy jeszcze rozbudować rozgrywki, ale na tyle by organizacyjnie i logistycznie temu sprostać – mówi Peter Klocanka, dyrektor ligi.

W lidze karpackiej grają kluby ze Słowacji, Ukrainy, Polski, Rumunii, Serbii, Węgier oraz Łotwy. Przedstawicieli pierwszych czterech państw oglądaliśmy w Nowym Targu. Grano w kategorii wiekowej u19. Dla gospodarzy turnieju, MMKS Podhala był to absolutny debiut w tej lidze.

– Już w zeszłym sezonie „pukaliśmy” do władz ligi karpackiej. Wtedy jednak jeszcze nie było dla nas miejsca. Znaleźliśmy się na liście drużyn oczekujących. W tym roku już nie było przeszkód – podkreśla prezes MMKS Podhale, Zdzisław ZarębaMimo że finansowo jest to spore wyzwanie, to jednak doszliśmy do wniosku, że to jest droga którą powinniśmy podążać. Mam tutaj na myśli, kontakty z drużynami z innych państw. Chłopcy mają okazję spotkać się z zespołami prezentującymi odmienny styl. Grając tylko i wyłącznie w Polsce nigdy nie będziemy się rozwijać. Dzięki połączeniu gry w Polskiej Lidze i Lidze Karpackiej rozegramy w sezonie około 60 spotkań – dodaje Zaręba.

Turniej w Nowym Targu jest jednym z czterech jakie w każdej kategorii wiekowej, mają się odbyć w sezonie. Gra się wedle reguły każdym z każdym. Przez trzy dni rozegrano łącznie 21 spotkań.

Nie obyło się bez małego zgrzytu. Mecz Michalovce z Niedźwiadkami Sanok nie został dokończony. Słowacy, w proteście przeciwko ich zdaniem błędnym decyzjom sędziowskim, zjechali z lodu przy wyniku 2:2, na kilka minut przed końcową syreną.
Rezultat tego spotkania nie został uwzględniony w tabeli. Ostatecznie zwycięzcą turnieju została ukraińska drużyna HK Halycke Levy Novojavorivsk.

Gospodarz turnieju MMKS Podhale Nowy Targ z 5 punktami w dorobku zajął miejsce szóste.

Maciej Zubek 27.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Zwolennik zmiany prezesa 07:23 28.08.2018

A co na to Tomasz W gdzie relacja z Rožemberoka jaki komentarz chce wiedzieć co ekspert myśli i ma do powiedzenia

Zobacz również