Kamery live
prognoza pogody

Miasto szykuje świąteczne atrakcje

Coraz bliżej święta…a to oznacza również oczekiwanie na atrakcje i wydarzenia, jakie z tej okazji w centrum Nowego Targu przygotowuje dla mieszkańców Urząd Miasta. W planach jest zarówno mobilna ślizgawka, dziecięce i profesjonalne pokazy łyżwiarskie, Jarmark Bożonarodzeniowy, mini zoo z alpakami i owieczkami, jak i zagroda św. Mikołaja z reniferami, tradycyjna Wigilia w Mieście, czy uroczysta iluminacja świątecznej choinki. Nowością na rynku będzie obecność, w tym świątecznym okresie, sześciu food trucków. Nie braknie bożonarodzeniowych dekoracji świetlnych – zostaną ograniczone jedynie w kilku miejscach, gdzie nie ma jeszcze oświetlenia ledowego. 

Miasto szykuje świąteczne atrakcje

Jarmark Bożonarodzeniowy zaplanowano w dniach 15-23 grudnia 2022 roku. Poza tradycyjnymi stoiskami z urozmaiconą ofertą, zarówno spożywczą, jak i rękodzielniczą, w tym roku w centrum miasta pojawi się także sześć foodtrucków. Wiadomo już, że na nowotarski rynek powrócą uwielbiane przez mieszkańców alpaki, jednak w mini zoo znajdzie się także miejsce dla podhalańskich owieczek. Uroczyste otwarcie Jarmarku – z udziałem władz miasta, św. Mikołaja i zespołu góralskiego – zaplanowano na piątek, 16 grudnia. Wtedy też nastąpi iluminacja świątecznej choinki.

Jeśli do tego czasu uda się uruchomić mobilne lodowisko, w ramach otwarcia Jarmarku odbędą się pokazy łyżwiarskie wychowanków MMKS, Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego “Zwyrtany”, ale nie tylko – na lodzie zobaczymy także w tym roku profesjonalne pary sportowe. Będzie to wyjątkowa okazja, by podziwiać na żywo łyżwiarstwo figurowe w takim wykonaniu.

Magiczny nastrój zapewni świąteczne oświetlenie – ledowe, zatem energooszczędne. Jak informuje wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg, jedynie w kilku miejscach (m.in. ul. Waksmundzka, św. Anny), gdzie zainstalowana jest stara technologia, świetlne dekoracje nie pojawią się. 

Zapytanie ofertowe na dostarczenie sztucznego lodowiska na płytę rynku ma być rozstrzygnięte 8 grudnia, a uruchomione – w terminie od 15 grudnia do 5 marca 2023 roku. Wiadomo, że do warunków zamówienia wprowadzono pewne modyfikacje, tak, by uniknąć problemów, z jakimi miasto borykało się w poprzednim sezonie. 

Poniżej – galeria “świątecznych” zdjęć z poprzednich lat. 

os 02.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Piotrek 18:20 02.12.2022

Litości żygać się chce co roku to samo hokeiści alpaki przerośnięty krasnal opamiętajcie się .

Zobacz również