Kamery live
prognoza pogody

Miasto przejmie utrzymanie zieleni na rondzie przy Color Parku

18 kwietnia 2022 11:33

Podczas najbliższej sesji, radni będą upoważniać burmistrza Nowego Targu do zawarcia porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie zagospodarowania i utrzymania zieleni na tarczy ronda na skrzyżowaniu “zakopianki” z ul. Kolorową, na granicy Nowego Targu i Szaflar. Rondo nie posiada nazwy – miał ją nadać inwestor galerii Color Park. 

Miasto przejmie utrzymanie zieleni na rondzie przy Color Parku

fot. arch.

Z wnioskiem do GDKKiA o przekazanie miastu utrzymania zieleni na tarczy ronda, wystąpił sam magistrat w związku z “zamiarem poprawy estetyki rond na terenie miasta Nowy Targ”.

-Mając na uwadze prowadzone systematycznie przez miasto działania w zakresie utrzymania estetyki w przestrzeni publicznej, zasadne jest zaprojektowanie i wykonanie odpowiedniego zagospodarowania i regularnego utrzymywania zieleni na przedmiotowym rondzie – czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji bardzo dba o estetykę miejskich rond. Jednymi z koronnych przykładów mogą być ronda im. kard. Stefana Wyszyńskiego, czy rotmistrza Witolda Pileckiego. 

os 18.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również