Kamery live
prognoza pogody

Miasto podlicza koszty utrzymania tras narciarstwa biegowego

29 marca 2023 21:00

Nieco ponad 101 tys. złotych wyniosło tegoroczne utrzymanie tras narciarstwa biegowego na terenie Nowego Targu. Koszt obejmował także profesjonalne, trwające kilka dni przygotowanie tras dla uczestników XII Biegu Podhalańskiego – sztandarowej, zimowej imprezy sportowej w mieście, jednej z największych w skali całego kraju.

Miasto podlicza koszty utrzymania tras narciarstwa biegowego

Miasto podsumowało zimowy sezon pod kątem organizacji tras biegowych na prośbę radnej Ewy Pawlikowskiej, która zapytała burmistrza o koszty wynajmu ratraka. 

-W sezonie zimowym 2022/23 na utrzymanie tras biegowych w mieście Nowy Targ zostały poniesione koszty w wysokości 101 096,89 zł brutto. Koszty obejmują utrzymanie blisko 26 km tras biegowych w rejonie Lotniska Nowy Targ i Rezerwatu “Bór na Czerwonem” oraz na obszarze Boru “Kombinackiego” – poinformował burmistrz Grzegorz Watycha, dodając, że trasy cieszą się “z roku na rok bardzo dużą popularnością” i korzystają z nich osoby w każdym wieku – od dzieci po seniorów. Jeśli chodzi o sztucznie naśnieżaną trasę przy tzw. “kole” – w tym sezonie nie została ona uruchomiona “ze względów ekonomicznych”. 

Co istotne, w kwocie 101 tys. zł mieszczą się także koszty przygotowania tras – wraz z polem startowym na nowotarskim lotnisku – na potrzeby zawodów rozgrywanych w ramach Biegu Podhalańskiego. Jak wiadomo, wzięło w nim udział blisko 650 osób z całej Polski i Słowacji. 

-Uczestnicy podkreślali świetne przygotowanie tras Biegu, który był wielkim sukcesem organizacyjnym i sportowym – zaznaczył burmistrz Nowego Targu.

Radna pytała także o stopień wykorzystania ciągnika, kupionego kilka lat temu przez miasto dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Jak się okazuje, maszyna bardzo przydała się podczas akcji odśnieżania i wywożenia śniegu, co, zdaniem, burmistrza, “znacząco wpłynęło na odpowiednie utrzymanie dróg i chodników, którymi zarządza Miasto Nowy Targ”.  

 

os 29.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również