Kamery live
prognoza pogody

Miasto Nowy Targ – z prestiżowym tytułem #ekoGMINY 2018 województwa małopolskiego

15 czerwca 2018 13:05
Wyciszenie Włącz dźwięk

W dniu 14  czerwca 2018 r., w sali konferencyjnej Zakładu Uzdatniania Wody na krakowskich Bielanach odbyła się jubileuszowa gala 25-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki konkursu #ekoLIDERZY 2018 województwa małopolskiego. Jednym z laureatów, po raz kolejny z rzędu zostało Miasto Nowy Targ, otrzymując nagrodę w kategorii #ekoGMINY miejskiej. 

Nagrodę w wysokości 25 tys. złotych odbierał podczas jubileuszowej gali w Krakowie burmistrz Nowego Targu, Grzegorz Watycha. To duże wyróżnienie dla miasta i wygrana w jednej z najważniejszych kategorii konkursu, honorującej całokształt działań gminy na rzecz ochrony środowiska. W roku ubiegłym, miasto zdobyło nagrodę w kategorii #ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE z zakresu ochrony powietrza oraz inwestycji przyczyniających się do oszczędności energii.

-Dziękuję wszystkim zaangażowanym w walkę o czyste powietrze w Nowym Targu, a szczególnie pracownikom Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska – napisał burmistrz Grzegorz Watycha na swoim profilu Fb. 

Konkurs #ekoLiderzy 2018  województwa małopolskiego to wydarzenie już od pięciu lat organizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, w celu promocji inicjatyw związanych z ochroną środowiska naturalnego w Małopolsce. 

Założeniem konkursu jest uhonorowanie tych instytucji, które w sposób szczególny przyczyniły się do poprawy stanu środowiska naturalnego w Małopolsce. Wśród zaproszonych do udziału w konkursie znajdują się: gminy i powiaty Małopolski, ich spółki komunalne oraz  jednostki organizacyjne, realizujące zadania związane z ochroną środowiska i gospodarką wodną, a także szkoły i przedszkola, pozarządowe organizacje ekologiczne i inni beneficjenci pomocy finansowej systemu finansowania ochrony środowiska.

W konkursie przyznawane są nagrody łącznie w 11 kategoriach: #ekoGMINA (3 podkategorie,z podziałem, na gminę miejską wiejską i miejsko-wiejską), #ekoPOROZUMIENIE (5 podkategorii), #ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE, #ekoWYDARZENIE i #ekoSZKOŁA. 

Wśród pozostałych laureatów tegorocznej edycji konkursu znaleźli się m.in. Gminy: Skawina, Andrychów, Pałecznica, Biecz, miasta Grybów i Gorlice, Stowarzyszenie Metropolia Krakowska, Tarnowskie Wodociągi Sp. z o. o.,  Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Zespół Szkół Gminnych im. M. Skłodowskiej-Curie w Łapczycy i Zespół Szkół Gminnych im. M. Kopernika w Gawłowie.

 

Podczas uroczystości wręczono też nagrody dla ekoLIDERÓW 25-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w 5 różnych kategoriach. Zostali nimi m.in. Miasto i Gmina Wieliczka oraz Gmina Radłów, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie. 

-Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy – czytamy na stronie WFOŚiGW – Zdajemy sobie sprawę, iż nasz sukces to sukces naszych Beneficjentów, dlatego serdecznie dziękujemy za minione 25 lat. Wasza ciężka praca, wiara w powodzenie pomysłów i inicjatyw dodają nam sił do dalszego działania. Mamy nadzieję, że kolejne lata przyniosą nowe, świetne projekty w realizacji których będziemy mogli być pomocni.

Na nagrody dla laureatów Wojewódzki Fundusz przeznaczył 360 tys. zł. Artystyczną oprawę zapewnił wydarzeniu występ krakowskich artystów – Andrzeja Sikorowskiego wraz z córką Mają.

/os

źródło i fot. WGOŚiGW w Krakowie oraz UM Nowy Targ

os 15.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również