Kamery live
prognoza pogody

Miał 3,5 promila, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wiózł 1,5 roczną córeczkę

26 maja 2023 14:05

Blisko 3,5 promila miał 39-latek, który przewoził skodą półtoraroczną córeczkę. Mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu. Został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zaległy wyrok i oczekiwał na kolejny za popełnione przestępstwa, za które grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Miał 3,5 promila, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wiózł 1,5 roczną córeczkę

W środę tj. 24 maja br., około godziny 11 w Nowym Targu policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego nowotarskiej komendy podczas rozmowy z grupą młodzieży zauważyli samochód osobowy marki Skoda, którym kierował znany im nowotarżanin, posiadający zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca zatrzymał skodę przy jednej z posesji i wysiadł z pojazdu. Mężczyzna miał problem z utrzymaniem równowagi co wskazywało na to, że był pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast podbiegli do kierowcy, odebrali mu kluczyki od pojazdu, aby uniemożliwić dalszą jazdę. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 39-latka prawie 3,5 promila. W takim stanie  nowotarżanin przewoził półtoraroczną córeczkę, która siedziała w foteliku na tylnym siedzeniu. Dodatkowo 39-latek posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Dziewczynka została przekazana pod opiekę rodzinie, a mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy, gdzie po wykonaniu czynności został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnie przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zaległy wyrok i oczekiwał na kolejny. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do wyroku sądu grozi mu kilkutysięczna grzywna i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Wydziału do walki Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu sprawdzą także, czy doszło do narażenia na utratę życia i zdrowia 1,5 rocznej dziewczynki.

os 26.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również