Kamery live
prognoza pogody

Mężczyzna z narkotykami wpadł dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

22 stycznia 2024 11:39

Na początku stycznia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione zgłoszenie w kategorii „Używanie środków odurzających”. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w minioną środę w nocy pojechali we wskazany rejon na terenie jednej z miejscowości gminy Nowy Targ. Tam zatrzymali 38-latka, który posiadał przy sobie kilka gramów narkotyków, marihuanę i mefedron.  Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Mężczyzna z narkotykami wpadł dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

– Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem. Jest narzędziem informatycznym umożliwiającym mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych, podlegających sprawdzeniu przez Policję – informuje KPP w Nowym Targu.

KMZB funkcjonuje od 2016 roku. Na mapie najczęściej zgłaszane informacje dotyczą nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, wałęsających się bezpańskich psów.

– Na mapie znajdują się również informacje o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie występujących na terenie danej jednostki m.in.: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, przestępczość nieletnich, uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych – informują nowotarscy policjanci.

W 2023 roku w powiecie nowotarskim na interaktywną mapę zostało naniesionych 2605 zgłoszeń.  

Policjanci podkreślają jednak, że to narzędzie nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

– Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji – przypominają.

ag 22.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również