Kamery live
prognoza pogody

Mercedes skradziony w Holandii zatrzymany w Chyżnem

3 listopada 2022 18:37

Funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem w m. Chyżne zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Mercedes na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą samochodu był obywatel Słowacji, który kupił samochód na podstawie umowy … ustnej.

Mercedes skradziony w Holandii zatrzymany w Chyżnem

Po dokonaniu sprawdzeń w dostępnych bazach danych ustalono, że pojazd figuruje w bazach danych  jako przedmiot podlegający zatrzymaniu. Co więcej, w bazie INTERPOL widniał jako skradziony na terenie Holandii prawie 4 lata temu. Mercedes posiadał wtedy holenderskie tablice rejestracyjne. Wstępna weryfikacja wzrokowa przeprowadzona przez strażników granicznych z Zakopanego wzbudziła podejrzenia i wskazywała na podrobienie tablic rejestracyjnych. Wątpliwośc/i została również poddana autentyczność dowodu rejestracyjnego.

W związku z powyższym, pojazd wraz z kluczykami i dowodem rejestracyjnym został zabezpieczony przez funkcjonariuszy PSG w Zakopanem na terenie Placówki.

Szacunkowa wartość pojazdu to około 60 000 zł. Wszczęto dochodzenie w sprawie o przestępstwo z art. 292 § 1 Kodeksu karnego (paserstwo nieumyślne) zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz art. 270 kk (podrobienie dokumentów), za co grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Obywatela Słowacji przesłuchano w charakterze świadka. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, dotyczące nabycia samochodu, który – jak oświadczył – kupił w atrakcyjnej cenie na terytorium Słowacji zawierając umowę … ustną ze sprzedającym. Świadkiem tej transakcji był jego znajomy, który również przybył do Placówki SG w Zakopanem i został przesłuchany jako świadek w tej sprawie.

źródło: KaOSG w Zakopanem/Tomasz Jarosz

os 03.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również