Kamery live
prognoza pogody

Mens sana in corpore sano, czyli: II Bieg na Dobry Początek

20 października 2016 10:00
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Podobno nie wchodzi się dwa razy do tego samego lasu. A jednak. Po raz drugi studenci, wykładowcy i pracownicy Podhalańskiej Wyższej spotkali się „w pięknych okolicznościach przyrody”, aby wspólnym biegiem dobrze zacząć kolejny rok akademicki. 

 

 

W tegorocznej, drugiej edycji biegu wzięli też udział zaproszeni goście  – młodzi biegacze (i biegaczki, rzecz jasna) z podhalańskich szkół ponadgimnazjalnych – zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i ZS1, ZSTiP oraz ZSE z Nowego Targu. Pobiegł z nami również pan Stanisław Piętka z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

W „II Biegu na dobry początek o puchar Dyrektora Instytutu Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki PPWSZ” wzięło udział 78 osób. Trasa o długości 5,2 km prowadziła ścieżkami Boru Nowotarskiego. Biegowi głównemu towarzyszył w tym roku również marsz nordic walking, w którym wzięło udział ok. 30 osób. Zwycięzcą biegu został Patryk Myjak z nowotarskiego ZSE z czasem 18’51 (i nowym rekordem biegu, lepszym od ubiegłorocznego wyniku Piotra Szewczyka o minutę i trzydzieści osiem sekund), wśród pań najlepszy rezultat uzyskała ubiegłoroczna zwyciężczyni, studentka PPWSZ Edyta Michalik, poprawiając własny czas o minutę i osiem sekund. Warto odnotować, że na podium w kategorii pracowników znalazł się prorektor Krzysztof Trochimiuk.

Oto zwycięzcy biegu w poszczególnych kategoriach:

Uczniowie – kobiety

Julia Kapiarz, SMS Zakopane, 22’53

Uczniowie – mężczyźni

Patryk Myjak, ZSE, 18’51

Studenci – kobiety

Edyta Michalik, fizjoterapia, 21’31

Studenci – mężczyźni

Paweł Jasiurkowski, architektura, 19’05

Pracownicy – kobiety

Agnieszka Czajkowska, 25’47

Pracownicy – mężczyźni

Paweł Gąsior, 18’56

Klasyfikacja kobiet i mężczyzn:

K1 Edyta Michalik, PPWSZ

K2 Julia Kapiarz, SMS

K3 Karolina Węgrzyn, PPWSZ

K4 Renata Król, SMS

K5 Zuzanna Grzybek, PPWSZ

K6 Agnieszka Czajkowska, PPWSZ

M1 Patryk Myjak, ZSE

M2 Paweł Gąsior PPWSZ

M3 Paweł Jasiurkowski, PPWSZ

M4 Maciej SAS, SMS

M5 Szczepan Duda, ZS1

M6 Dawid Worwa, ZSTiP

Pełne wyniki tutaj 

Organizatorem biegu był Instytut Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki oraz Zakład Wychowania Fizycznego i Sportu PPWSZ. Obstawę biegu zapewnili studenci Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Współorganizatorem i fundatorem pucharów było Nadleśnictwo Nowy Targ –serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy również Podhalańskiemu  Szpitalowi Specjalistycznemu im. Jana Pawła II w Nowym Targu za bezpłatne udostępnienie karetki oraz firmie Janas za ufundowanie kiełbasek i smalcu na ognisko.

 

 

Oprac. Agnieszka Czajkowska, DWPiMKZ

NT24TV 20.10.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również