Kamery live
prognoza pogody

Medale “Zasłużony dla sportu” dla dwójki nowotarżan

8 listopada 2017 14:30
Wyciszenie Włącz dźwięk

10 listopada o godzinie 15.00 podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości w MOK nastąpi uroczyste wręczenie Medali "Zasłużony dla Sportu" dla snowboardzistki Aleksandry Król oraz skoczka narciarskiego Dawida Kubackiego.

Akademia z okazji Święta 11 listopada często jest pretekstem do wręczenia honorowych odznaczeń, medali, wyróżnień. Tym razem podczas uroczystości w nowotarskim MOK uhonorowani zostaną młodzi sportowcy pochodzący z Nowego Targu, w uznaniu dla ich osiągnięć o międzynarodowej skali. Medale “Zasłużony dla Sportu” odbiorą snowboardzistka Aleksandra Król oraz skoczek narciarski Dawid Kubacki. 

Oboje pochodzą z Nowego Targu, gdzie zaczynali swoją przygodę ze sportem. Król jest dziś czołową reprezentantką Polski w snowboardzie. Od kilku lat regularnie i z sukcesami reprezentuje nasz kraj w Mistrzostwach Świata, Europy i zawodach z cyklu Pucharu Świata. Jest jedyną kobietą z Nowego Targu, która uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich. Przed kilkoma miesiącami wywalczyła Złoty Medal Zimowej Uniwersjady w kazachskich Ałmanach.

– Naprawdę nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. Cieszę się że swoimi wynikami, sprostałam choć w niewielkiej części tradycjom sportowym miasta Nowy Targ, które przecież w przeszłości było matecznikiem wspaniałych olimpijczyków. Cieszę się że mogę dołączyć do tak zacnego grona. W nadchodzącym sezonie, będę starać się wciąż godnie reprezentować moje rodzinne miasto w którym rozpoczęłam moją przygodę ze sportem – podkreśliła Król, która obecnie jest w fazie przygotowań do nowego sezonu.

Kubacki to z kolei dzisiaj jeden z wiodących polskich skoczków narciarskich, czego dowodem było jego zwycięstwo w pierwszych w tym sezonie zawodach z turnieju letniego Grand Prix w Wiśle. W swoim dorobku ma już m.in. złoty i brązowy medal Mistrzostw Świata w konkursach drużynowych. Był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Ponadto był też medalistą Mistrzostw Polski w konkursach drużynowych i indywidualnych.

Pełen program uroczystości związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości publikowaliśmy tutaj.

fot. instagram.com/dawid.kubacki.official i arch.nowytarg24.tv

 

NT24TV 08.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również