Kamery live
prognoza pogody

Medale Pamiątkowe Podhala – dla trójki regionalistów i animatora sportu

Wyciszenie Włącz dźwięk

Spotkanie Noworoczne Starosty to zawsze okazja, by podsumować dokonania powiatu w różnych sferach  społecznego życia, złożyć sobie życzenia, ale i uhonorować ludzi, którzy są solą ziemi rozciągającej się od Babiej Góry po Pieniny.  

Tego roku Medale Pamiątkowe Podhala w podzięce za swoją pracę, kreatywność, serce i pasję, odebrała trójka regionalistów oraz jeden animator sportu. Są to: orawski regionalista, muzykant, działacz kultury, dziennikarz, poeta i prozaik – Robert Kowalczyk; rozkochana w Orawie etnolożka, działaczka regionalna, opiekunka aktorów i zespołów regionalnych, na co dzień dyrektorka Gminnego Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej – Karolina Kowalczyk; Andrzej Budz – muzykant, instrumentalista, lutnik, tancerz, śpiewak, twórca i rekonstruktor instrumentów pasterskich, także Adam Dudek – wychowawca, nauczyciel, sędzia sportowy, trener, człowiek z pasją. Nagroda Starosty trafiła natomiast w ręce Huberta Guzika – ucznia szkoły Podstawowej Nr 3 w Nowym Targu, a już gwiazdy sportów strzeleckich z międzynarodowymi sukcesami na koncie.

Szerzej o Spotkaniu Noworocznym Starosty – wkrótce.

(asz)

 

Anna Szopińska 18.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Rodzice i dziadkowie Huberta. 11:49 18.01.2023

Serdecznie dziękujemy Starostwu Miasta Powiatowego za wyróźnienie Huberta Guzik❤️👍

Zobacz również