Kamery live
prognoza pogody

Mazurki, babki, baranki wielkanocne…Smacznie i kolorowo w “wecie” (galeria)

27 marca 2018 19:13

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego na Kokoszkowie odbyła się dziś pierwsza edycja Festiwalu Mazurków, Babek i Baranków Wielkanocnych. Rozmaite kształty i kolory, unoszący się zapach ciast i kawy sprawiły, że można było poczuć kulinarny klimat zbliżającej się Wielkanocy. Nie lada atrakcją była możliwość skosztowania tradycyjnej paschy. 

Mazurki, babki, baranki wielkanocne...Smacznie i kolorowo w

Pomysłodawczynią wydarzenia była nauczycielka zajęć praktycznych w ZSCKR Halina Galas, wypieków nie byłoby jednak, gdyby nie uczniowie.

-W naszej szkole wykorzystujemy każdą możliwość organizowania czegoś, co jest ciekawe. Ja jestem szczególnie zainteresowana kuchnią staropolską, więc wszędzie, gdzie coś takiego jest, ja też tam jestem. Wyroby wielkanocne sięgają dawnych czasów, są bardzo wdzięczne, ciekawe, kolorowe, tuczące i pracochłonne. 

Uczniowie jednak włączyli się w tę pracochłonną pracę bardzo chętnie -Wielkie, wielkie ukłony dla młodzieży – chwaliła podopiecznych nauczycielka.

Poczęstunek odbywał się na korytarzu na pietrze przy nowo otwartym barze – kawiarni, gdzie serwowano aromatyczną kawę. Bar został  wyposażony z funduszy unijnych po to, by służyć uczniom w zdobywaniu praktyki w zawodzie. 

/os

os 27.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również