Kamery live
prognoza pogody

Matce 9-latka, którego szukała policja grozi do 3 lat więzienia

18 sierpnia 2022 12:45

Kobieta, która w niedzielę 14 sierpnia zgłosiła zaginięcie syna usłyszała prokuratorskie zarzuty. Prokurator chce ograniczenia wolności w postaci prac społecznych przez rok czasu. Zgodnie z oskarżeniem z art 210 (porzucenie osoby małoletniej) sąd może skazać matkę nawet na 3 lata więzienia.

Matce 9-latka, którego szukała policja grozi do 3 lat więzienia

Matka 9-letniego Oliwiera, którego szukała cała zakopiańska policja w nocy z 14 na 15 sierpnia usłyszała prokuratorskie zarzuty. Kobieta w związku ze stanem, w jakim się znajdowała (2,5 promila alkoholu) nie była w stanie powiedzieć w jakich okolicznościach zaginął chłopiec oraz gdzie ostatni raz go widziała. W związku z tym prokurator postawił zarzut z art. 210 (porzucenie osoby małoletniej) i domaga się roku pozbawienia wolności w postaci prac społecznych.

Kobieta przyznała się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze. Po wytrzeźwieniu i przesłuchaniu została wypuszczona z aresztu.

Niepewny los czeka 9-letniego chłopca. Dziecko zostało umieszczone w rodzinie zastępczej i pozostanie tam do czasu orzeczenia sądu, czy może wrócić pod opiekę matki.

Dziecko noc z 14 na 15 sierpnia spędziło w pustostanie razem z pijanymi bezdomnymi. To oni przed południem odprowadzili chłopca na Krupówki, gdzie dziecko znalazł patrol policji.

Redakcja 18.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również