Kamery live
prognoza pogody

Masz problem z zasięgiem? Wyślij reklamację

19 marca 2019 19:29

Urząd Gminy Nowy Targ zachęca mieszkańców do tego, by – w przypadku występujących problemów z zasięgiem sieci komórkowych – składali pisemne reklamacje u operatorów sieci. Na stronie urzędu pojawił się nawet wzór pisemnej reklamacji usługi telekomunikacyjnej wraz z wezwaniem do zapłaty, przygotowany przez inicjatora całej akcji, radnego Łukasza Warasa, z wykształcenia prawnika. Problemy z zasięgiem dotyczą wielu miejscowości na wschód od Nowego Targu: Waksmundu, Łopusznej, Ostrowska, Szlembarku, Harklowej, czy Dębna. Udokumentowanie skali występującego problemu pozwoli władzom gminy na podjęcie konkretnych działań w tej sprawie.

Masz problem z zasięgiem? Wyślij reklamację

-Ja muszę wyjść z domu, żeby do kogoś zadzwonić – mówi mieszkaniec Łopusznej. 

-LTE? Jakie LTE??? – gorzko śmieje się inny z mieszkańców – Kiedyś było, teraz jak 3g wskoczy, to jest dobrze. 

Wiadomo jednak, że problem prawdopodobnie nie dotyczy wyłącznie jednej wsi, ani jednostkowych przypadków.

-W tej chwili to są reklamacje składane ustnie, przez telefon. Natomiast dopiero dokumentowanie ich, jak również  zwrotnych odpowiedzi na nie, będzie dowodem na to, że problem nie dotyczy pojedynczych jednostek, ale jego skala jest większa – mówi Łukasz Waras, radny Gminy Nowy Targ – Dużo jest odzewu ze strony mieszkańców, że problem istnieje, ale oni tego nigdzie nie zgłaszają.

Zachęcenie mieszkańców do tego, by zgłaszali problem pisemnie do operatorów sieci, a zwrotne odpowiedzi na złożone reklamacje przekazywali do Urzędu Gminy Nowy Targ, da Radzie Gminy podstawę do tego, by wystąpić – np. w formie apelu lub rezolucji – do Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Krakowie, czyli instytucji  podejmującej stosowne  interwencje w sprawach dotyczących funkcjonowania rynku usług telekomunikacyjnych.

-Urząd Gminy – zarówno w osobie pana wójta Jana Smarducha, jak i wicewójta Marcina Kolasy popiera tę inicjatywę – zapewnia radny Waras – Zajęcie się tym tematem było jedną z moich obietnic wyborczych. Wśród moich wyborców znalazło się dużo młodych ludzi, choć  problem tak naprawdę jest ogólnospołeczny. 

Pisemną reklamację usługi telekomunikacyjnej wraz z wezwaniem do zapłaty, należy czytelnie wypełnić, wskazując m.in. dane adresowe, numer telefonu komórkowego, numer ewidencyjny podany  na umowie lub rachunku oraz  przesłać ją  listem poleconym, za zwrotnym  potwierdzeniem nadania na adres swojego operatora,  lub  bezpośrednio u operatora, po wcześniejszym jej potwierdzeniu.

Wszelkie zwrotne odpowiedzi na złożone reklamację, udzielone przez operatorów należy zachować i następnie przekazać  bezpośrednio lub drogą korespondencyjną do Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Gminy Nowy Targ, ul. Bulwarowa 9, Nowy Targ (pokój 001, parter).

 Przygotowany z inicjatywy radnego Łukasza Warasa wzór reklamacji usługi telekomunikacyjnej wraz z wezwaniem do zapłaty,  dostępny jest do pobrania ———> TUTAJ

/os

os 19.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również