Kamery live
prognoza pogody

Masz 60 lat? Zmień świat!

29 marca 2019 16:45

Niepowtarzalna szansa dla tych, którzy mają już za sobą 60. urodziny i chcą zmienić świat. Do 12 kwietnia sądecka Fundacja Dzień Dobry czeka na zgłoszenia do projektu, który umożliwi realizację marzeń o świecie zmieniającym się na lepszy. Na spełnienie tych marzeń są pieniądze. Wystarczy po nie sięgnąć!

Masz 60 lat? Zmień świat!

Masz głowę pełną pomysłów na to jak mogłoby być, a nie jest i tylko pieniędzy brak, które przydałyby się, aby myśl zamienić w czyn, fantazję w rzeczywistość? Znamy sposób jak temu zaradzić. Najpierw przekonaj do swoich pomysłów znajomych, żebyś nie był sam, bo trudno naprawiać świat w pojedynkę. Stwórz zgraną grupę i zgłoś się do udziału w projekcie. Możesz w ten sposób skutecznie odmienić, upiększyć, poprawić fragment otaczającej rzeczywistości. W projekcie spotkasz 48, takich jak TY, aktywnych seniorów, którym pokażemy w praktyce co oznacza bycie liderem – zapraszają pomysłodawcy inicjatywy z Fundacji Dzień Dobry.

Uczestnicy projektu sami zdecydują o formach podejmowanych przez siebie inicjatyw. Otrzymają wsparcie opiekuna oraz fundusze na zakup usług i materiałów o wartości 2300 zł. W maju wezmą udział w dwudniowym wyjeździe integracyjno-szkoleniowym. Na konkretne działania będzie ponad pół roku od czerwca do grudnia. Będą warsztaty zgodne z zapotrzebowaniem uczestników, praktyki w lokalnych organizacjach korzystających z pracy wolontariuszy, wizyta studyjna w centrum wolontariatu a także wymienne spotkania pomiędzy grupami inicjatywnymi.

Każdy z uczestników będzie miał zapewnione materiały dydaktyczne i poczęstunek podczas spotkań, warsztatów, a także przejazd, zakwaterowanie i wyżywienie podczas wyjazdu szkoleniowo-integracyjnego.

W ramach działań promocyjnych odbędzie się kampania edukacyjno-informacyjna w formie publikacji prasowych ukazujących aktywność seniorów.

Wieńczyć projekt będzie spotkanie podsumowująco-dyskusyjne w kinie, gdzie po seansie liderzy grup zaprezentują zrealizowane przez siebie inicjatywy.

Aby zgłosić swój udział w projekcie należy:

– zebrać grupę 8-osobową w wieku 60+ zamieszkującą teren powiatu nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, nowotarskiego, tatrzańskiego lub miasta Nowy Sącz,

– zapoznać się regulaminem konkursu oraz do 12 kwietnia złożyć formularz zgłoszeniowy z proponowaną inicjatywą (dokumenty dostępne na stronie: www.fundacjadziendobry.pl oraz na profilu Fundacji na Facebooku: https://www.facebook.com/DzienDobryFundacja/ oraz w biurze Fundacji). Zgłoszenia należy dokonać osobiście, za pomocą strony internetowej Fundacji lub za pomocą poczty tradycyjnej (liczy się data wpływu) na adres: Fundacja Dzień Dobry, ul. Lwowska 11, 33-300 Nowy Sącz. Do 19 kwietnia przedstawiciele fundacji skontaktują się z wybranymi grupami i poinformują o zakwalifikowaniu do projektu.

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY!

Na wszelkie pytania zainteresowanych odpowie koordynator projektu: Halina Rams – tel. 18 44 11 994.

Projekt jest współfinansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

mat. nadesłane

os 29.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również