Kamery live
prognoza pogody

Marzą o mieszkaniach z balkonami (zdjęcia + wizualizacja)

21 kwietnia 2023 14:50

Jest zgoda wszystkich lokatorów, a nawet pozwolenie na budowę. Mieszkańcy bloku nr 11 przy ul. Suskiego w Nowym Targu mają wspólne marzenie i konsekwentnie dążą do jego realizacji – chcą, by ich mieszkania posiadały balkony. Segmenty balkonowe dobudowane do wielorodzinnego budynku mają mieć stalową konstrukcję, ale fundamenty z betonu. O tym, jak bardzo podniosą komfort mieszkania, nie trzeba nikogo przekonywać  – nawet jeśli widok z balkonu nie będzie idealny, ponieważ blok sąsiaduje z kotłownią MPEC.  

 

 

 

Marzą o mieszkaniach z balkonami (zdjęcia + wizualizacja)

W gąszczu bloków, jakie zbudowano na nowotarskich osiedlach, większość posiada loggie, czy balkony. Jest jednak część takich – w tym m.in. bloki przy ul. Augustyna Suskiego – które są pozbawione tych udogodnień. Jest jednak szansa, by to zmienić – rozwiązaniem jest dobudowa segmentów balkonowych. Realizacji tego właśnie pomysłu podjęła się Wspólnota Mieszkaniowa z Suskiego 11 w Nowym Targu.

-Skoro inni bają balkony, to czemu my mielibyśmy nie mieć? – stwierdza krótko Artur Bryniarski, jeden z pomysłodawców inwestycji. Są już nawet wizualizacje budynku wzbogaconego o 45 balkonów, o długości ok. 3 metrów każdy. 

Koszt inwestycji ma być pokryty częściowo z funduszu remontowego, częściowo – z kredytu, jaki zaciągnie wspólnota. Sam temat dojrzewa już od kilku lat, jednak jego realizację opóźniła pandemia.

Mieszkańcy są zgodni co do słuszności wykonania inwestycji, mają też pozwolenie na budowę. Pozostaje tylko wybór wykonawcy, co nie jest wcale takie proste. Pierwszy z przetargów ogłoszonych przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, który koordynuje temat od strony poprawności dokumentacji projektowej, nie przyniósł korzystnego rozstrzygnięcia, gdyż oferty znacząco przekraczały zaplanowany budżet. Pod uwagę jest też brana inna ewentualność i nieco inne rozwiązanie konstrukcyjne – tańsze, ale wymagające z kolei nowego pozwolenia na budowę. 

Wizualizacje – dzięki uprzejmości Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Suskiego 11

os 21.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również