Kamery live
prognoza pogody

Martwy mężczyzna znaleziony w porzuconym samochodzie. Policja podaje szczegóły

5 stycznia 2022 10:52

W bagażniku zabezpieczonego w Ludźmierzu samochodu, poszukiwanego przez słowackich policjantów, policjanci ujawnili ciało zaginionego Słowaka – 40-letniego policjanta. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które prowadzi nowotarska prokuratura. Wstępnie wykluczono, aby do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby. W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która wyjaśni przyczynę śmierci 40-latka.

Martwy mężczyzna znaleziony w porzuconym samochodzie. Policja podaje szczegóły

W sylwestrową noc w Ludźmierzu policjanci zabezpieczyli zamknięty  samochód osobowym marki Skoda typu kombi  (tylne szyby przyciemniane) poszukiwany przez słowacką policję. Podczas dalszych czynności  ustalono, że samochodem mógł poruszać się zaginiony 40-letni obywatel Słowacji. Mężczyzna był policjantem i mógł posiadać przy sobie broń palną.

-Podczas szczegółowych oględzin w bagażniku typu kombi funkcjonariusze ujawnili ciało mężczyzny z raną postrzałową głowy. Przy ciele leżała broń palna i dokumenty należące go zaginionego na terenie Słowacji 40-latka. Z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, grupy dochodzeniowo-śledczej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzono oględziny miejsca znalezienia pojazdu i samochodu oraz zwłok. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do dalszych badań – informuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu. 

Wstępnie wykluczono, aby do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby. W poniedziałek rano tj. 3 stycznia br. rodzina potwierdziła, że znaleziony w bagażniku to zaginiony 40-letni obywatel Słowacji.  W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które prowadzi nowotarska prokuratura.  W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która wyjaśni przyczynę śmierci 40-latka.

źródło: KPP Nowy Targ

os 05.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również