Kamery live
prognoza pogody

Marek Morawski – odznaczony po raz kolejny!

24 października 2017 05:48

Pan Marek Morawski - który w lipcu br. bohatersko ruszył na ratunek tonącej dziewczynce i jej babci - po raz drugi został uhonorowany na Sesji Rady Miasta. Tym razem Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego - Krzyżem Małopolski.

Marek Morawski - odznaczony po raz kolejny!

Odznakę wręczał radny wojewódzki Stanisław Barnaś, który osobiście wystąpił do zarządu województwa o przyznanie dzielnemu nowotarżaninowi tego wyróżnienia. Sala obrad – wypełniona po brzegi z uwagi na obecność handlarzy – zgotowała bohaterowi owację na stojąco. 

O asystę podczas wręczania odznaki poprosił kolegów strażaków – radnych Jana Łapsę i Jakuba Waligórskiego, w celu podkreślenia rangi i wagi wydarzenia. Wyjaśnił, że wszyscy oni nieraz brali aktywny udział w prowadzeniu akcji na niebezpiecznych, nowotarskich progach i uznał, że są najodpowiedniejszymi osobami spośród zgromadzonych na sali, by taki medal wspólnie wręczać.

Złota Odznaka Honorowa przyznawana jest przez Zarząd Województwa Małopolskiego w drodze uchwały osobom fizycznym, prawnym oraz jednostkom organizacyjnym nie posiadającym osobowości prawnej za aktywne działania na rzecz społeczności lokalnych, przyczyniające się do rozwijania społeczeństwa obywatelskiego i wzbogacają tym samym dorobek regionu.

Nie jest to ostatnia odznaka, jaką wyróżniony został pan Marek Morawski – wkrótce otrzyma również Medal za Ofiarność i Odwagę, przyznany mu już oficjalnie przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. 

/os

 

NT24TV 24.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również