Kamery live
prognoza pogody

Marek Bochowicz z tytułem Seniora Roku

6 grudnia 2019 14:41

5 grudnia 2019 roku podczas uroczystej gali poznaliśmy kolejnych niezwykłych seniorów i seniorki z Małopolski – laureatów XIII Małopolskiego Plebiscytu “Poza stereotypem – Senior i Seniorka Roku”. W tym dniu wręczono również certyfikaty i wyróżnienia w Akcji “Miejsce Przyjazne Seniorom”. Tytułem Seniora Roku nagrodzono Marka Bochowicza z Nowego Targu. 

Marek Bochowicz z tytułem Seniora Roku

Honorowe wyróżnienia w Plebiscycie “Poza stereotypem – Senior i Seniorka Roku” otrzymali: Barbara Kawa, Helena Odroń, Marek Wągiel oraz Bronisław Mucha.

Tytuł Seniorka Roku otrzymała Pani Halina Drąg – za działalność społeczną w Spółdzielni Mieszkaniowej Mościce, za dążenie do poprawy warunków życia osób starszych i niepełnosprawnych; za codzienne wsparcie w sporządzaniu pism i doradztwo potrzebującym; za skuteczną pomoc w uzyskaniu mieszkań socjalnych dla rodziny w bardzo trudnej sytuacji życiowej; za działalność w Hospicjum Parafialnym w Tarnowie; za bycie osobą „zaufania publicznego”, do której ludzie zgłaszają się ze swoimi problemami.

Natomiast tytuł Seniora Roku przyznano Panu Markowi Bochowiczowi – za aktywne działania w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Targu, za propagowanie wśród seniorów idei aktywnego spędzania czasu wolnego, za skuteczne działania w ramach Rady Seniorów; za zaangażowanie na rzecz otwarcia Klubu Seniora; za współinicjowanie oraz realizowanie projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego w Nowym Targu powstała wielofunkcyjna siłownia na świeżym powietrzu.

W IX edycji Akcji „Miejsce Przyjazne Seniorom” certyfikaty otrzymali: Krakowskie Biuro Festiwalowe; Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida; Centrum Kultury Podgórza; Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Krakowie; Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie; Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II.

Wyróżnienia zachęcające do dalszego rozwoju działalności przyznano: MEDIKOL Magdalena Baczyńska – Gabinet Praktyki Słuchu; ART Cafe RIO; Bursa Szkolnictwa Ponadpodstawowego Nr 1; Pomoc Seniora SP. Z O.O.; Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej “Nowy Bieżanów”.

Gratulujemy nagrodzonym, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

źródło: UM Nowy Targ

 

os 06.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również