Kamery live
prognoza pogody

Marchewkowe pole na Gubałówce [FOTO]

18 lipca 2016 08:22

W strugach deszczu. Pod ołowianym niebem na Gubałówce, w sobotnie popołudnie przed sceną zebrała się grupa widzów aby - mimo dość nieciekawej pogody wysłuchać koncertu zespołu Lady Pank. Jak co weekend przed głównym koncertem odbył się festiwal supportów. Do rywalizacji stanęły dwa młode, dobrze zapowiadające się zespoły: Sayes i Holly Blue. Głosowanie wygrał Sayes ze 124 punktami przed Holly Blue ze 121 punktami. Różnica wyniosła tylko trzy punkty.

Marchewkowe pole na Gubałówce  [FOTO]

Sayes
Powstał w 2009 roku z połączenia sił uczniów słynnej tarnowskiej Szkoły Muzyków Rockowych.
Początki zespołu to dwie płyty EP. Pierwsza z nich zarejestrowana w grudniu 2010 roku pt. „Historia ledwie w zarysie” oraz kolejna pt. „2012”. Z drugiego wydawnictwa pochodzą utwory tj. „Salem” czy „Ostatni raz” znane z 5 edycji programu Must Be The Music gdzie zespół zebrał bardzo pochlebne opinie od jurorów.
Do sukcesów pierwszych lat działalności należy również zaliczyć udział w finale konkursu „Zrób Głośniej” portalu T-Mobile Music oraz „Zrób Głośniej” na T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. To był pierwszy duży festiwal zespołu.
Zaprzyjaźniona Krakowska Scena Muzyczna umieściła utwór pt. „Ostatni raz” na składance „ The Best of KSM #1”.
Do dużych sukcesów kolejnych lat należy zaliczyć koncertowanie u boku takich sław jak Cool Kids Of Death, Myslovitz, The Raveonettes, L’Stadt, Epica czy The Sisters Of Mercy.

W roku 2015 Sayes rozpoczął prace nad swoją debiutancką dużą płytą, która obecnie jest gotowa i lada chwila znajdzie miejsce w najlepszych sklepach muzycznych. Obecnie zespół Sayes tworzą Kamil Juszczyk, który jest liderem , autorem muzyki, producentem oraz autorem tekstów, Mateusz Juszczyk – perkusja, Grzegorz Sipiora – gitara basowa oraz Krzysztof Potok – gitara i instrumenty klawiszowe.

Holly Blue
Trio założone w 2011 r. przez Sonię Kopeć, jej brata Krystiana oraz Emila Blanta – muzyka i producenta znanego m.in. z grup Gutierez i The Marians. Ich muzyka określana jako intelligent pop, może kojarzyć się z klimatami Roisin Murphy, Reginy Spector czy Emiliany Torrini. Pomimo inspiracji zachowuje jednak własny unikatowy klimat, charakteryzujący się subtelnym głosem Soni oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami.

Debiutancka płyta zespołu pt. „First Flight” ukazała się jesienią 2012 r. Na płycie znalazło się dziesięć premierowych kompozycji, oraz cover zespołu The Connells „74-75” w zupełnie nowej zaskakującej aranżacji.

Po wydaniu płyty grupa grała wspólne koncerty m.in z Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz polskimi artystami – Myslovitz, Anią Dąbrowską, Fisz/Emade, Natalią Przybysz, Julią Marcell, Natalią Nykiel. W 2013 roku wystąpili na festiwalu SOPOT TOPtrendy i zagrali dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich.
 Piosenki Holly Blue grane są regularnie w ogólnopolskich stacjach radiowych oraz znalazły się na składankach „Sealesia 1″ i „Sealesia 2”, „Mysłowice Dobrze Brzmiące” oraz „Cafe Night & Day: Chillout & Alternative Edition 2014”. Obecnie zespół zakończył pracę nad drugą płytą długogrającą, która ukaże się na wiosnę 2016 r.

Gwiazda wieczoru – zespół Lady Pank rozpoczął swój koncert wiązanką znanych i lubianych przebojów, które zna niemalże każdy. Niestety po godzinie trwania koncertu, zapewne na skutek dużej wilgotności doszło do awarii instalacji elektrycznej, której szybkie usunięcie stało się niemożliwe. Mając na uwadze bezpieczeństwo artystów i widzów koncert został przerwany.

Od Autora:
Z zespołem Lady Pank zawsze było wesoło. A to coś wypiął, a to coś wypił… Tym razem były fajerwerki, iskry i bezpieczniki. A że koncert skończył się za wcześnie? To nic. I tak było wesoło. Jak zawsze.

tekst MSX
fot. Maciej Jonek

NT24TV 18.07.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również