Kamery live
prognoza pogody

Manifestacja na rynku w Nowym Targu

11 października 2021 09:05

Spora grupa osób spotkała się wczoraj o 18 na nowotarskim rynku, by – podobnie jak miało to miejsce w tym samym czasie w wielu innych miastach w Polsce – zamanifestować swoje przywiązanie do Unii Europejskiej. Demonstrujących wsparła  swoją obecnością  posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak. Szacuje się, że w wydarzeniu wzięło udział około stu osób.

Manifestacja na rynku w Nowym Targu

zdjęcie: Jagna  Marczułajtis-Walczak/Facebook

Manifestacja odbyła się pod hasłem “My zostajemy! Jesteśmy Europą!” Demonstrujący przynieśli flagi Polski i Unii Europejskiej, odśpiewano Hymn Polski. W Nowym Targu pojawiła się posłanka Platformy Obywatelskiej Jagna Marczułajtis-Walczak.

-Przychodzę tu, żeby być z wami, żebyśmy pokazali razem, że chcemy być w Europie, my wszyscy chcemy być Europie. Cenimy to, że jesteśmy Europejczykami i to, że Polska jest w Unii – mówiła pani poseł.

-Rząd PiS-od 2015 roku stosując metodę tzw. kolejnych przybliżeń, przybliża nas do Białorusi. Deformacja systemu prawnego, niszczenie konstytucji poprzez łamanie jej kolejnych artykułów, niszczenie systemu oświaty, pozostawienie systemu zdrowia samemu sobie – to wszystko powoduje, że codziennie rano budzimy się w państwie coraz bardziej papierowym. Nie możemy być obojętni wobec tego, co dokonał tak zwany Trybunał Konstytucyjny na polecenie czynników partyjnych, politycznych. To nie jest orzeczenie prawników, autorytetów prawnych, to jest wykonanie polecenia politycznego, które podważa naszą pozycję w Unii Europejskiej i wszystko to, czego dokonaliśmy w Polsce po 1989 roku. Obecny rząd dokonuje rozbioru demokracji w Polsce.  Pluje w twarz ludziom, którzy cenią wartości wpisane w  konstytucję  i traktaty Unii Europejskiej – mówił na nowotarskim rynku Bogusław Pachniowski, działacz nowotarskich struktur Platformy Obywatelskiej i podhalańskiego KOD-u. 

Protestujący w Nowym Targu włączyli się tym samym w falę demonstracji, jakie wczoraj odbyły się w całym kraju. Skala protestów już wywołała reakcję, wsparcie i pozytywne komentarze ze strony unijnych polityków.

os 11.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również