Kamery live
prognoza pogody

Mandat za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień

29 marca 2023 16:03

Sprawa w sądzie, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów – wszystko to czeka 21 – latka, który wsiadł za kółko nie posiadając prawa jazdy, a w dodatku – przekroczył dozwoloną prędkość. 20-letnia właścicielka bmw, która udostępniła mu samochód, została ukarana mandatem. 

 

Mandat za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień

W niedzielę wieczorem w Ostrowsku policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy weryfikowali zgłoszenia naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości. Około godziny 20, funkcjonariusze ujawnili kierującego samochodem osobowym marki BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h. Podczas kontroli okazało się, że 21-latek, który prowadził pojazd, nie posiadał uprawnień do kierowania. Ku zdziwieniu policjantów, obok, na fotelu pasażera siedziała 20-letnia właścicielka samochodu… posiadająca prawo jazdy. Dodatkowo kobieta była świadoma, że jej znajomy nie powinien kierować samochodem.

Za popełnione wykroczenia 21-latek będzie opowiadał przed sądem. Policjanci sporządzą wniosek o ukaranie do sądu, który obligatoryjnie za prowadzenie pojazdu bez uprawnień orzeka zakaz prowadzenia pojazdów i grzywnę od 1 500 nawet do 30 tysięcy złotych. Jeżeli pomimo sądowego zakazu 21-latek ponownie wsiądzie za kierownicę, wtedy grozić mu będzie kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat! Odpowiedzialność za popełnione wykroczenie nie ominęła właścicielki bmw, która została ukarana mandatem karnym w kwocie 300 złotych, za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją, a społeczeństwem. Jest narzędziem informatycznym umożliwiającym mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych, podlegających sprawdzeniu przez Policję. “Mapa” nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

os 29.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również