Kamery live
prognoza pogody

Mammobus przez cały tydzień. Bezpłatne badania, wiele udogodnień, zestawy w prezencie

9 grudnia 2019 14:51
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Na cały tydzień przyjechał do Nowego Targu mammobus krakowskiego centrum medycznego „Maszachaba”. Stoi on przed pływalnią miejską i zaprasza na bezpłatne badania panie w wieku 50 – 69 lat (ur. od 1950 do 1969 roku), w środę natomiast – wszystkich zainteresowanych na spotkanie edukacyjne. Dla korzystających z badań i dla przybyłych na spotkanie – atrakcyjne różowe zestawy materiałów edukacyjnych z instrukcją do samobadania.

Pobyt mammobusu  i badania finansowane są ze środków unijnych RPO województwa małopolskiego, w ramach  projektu „Kształtowanie  świadomości   zdrowotnej  kobiet  w  wieku  50-69  lat  w  zakresie  profilaktyki  raka  piersi w  latach  2019-2021”.  

Paniom przybyłym na badania i spotkanie edukacyjne organizatorzy zapewniają w tym czasie opiekę nad osobami niesamodzielnymi, które są w ich pieczy oraz udogodnienia dla niepełnosprawnych. Co ważne i niespotykane – uczestniczkom wykonującym badania firma medyczna zwraca koszty niezbędnego dojazdu na badania i z powrotem.

A zaproszenie kierowane jest do:

–  kobiet w przedziale wiekowym jak wyżej

– uprawnionych uczestniczek Programu profilaktyki       projektu raka piersi NFZ, które  nie wykonywały mammografii przez minione 24 miesiące

– mieszkanek Małopolski lub kobiet uczących się czy pracujących w Małopolsce (dowód osobisty).          

Badania mammograficzne w poniedziałek i wtorek (9. i 10. grudnia) oraz w czwartek i piątek (12. i 13. grudnia) wykonywane są od 9.00 do 16.00.

Jedynie w środę zaczną się o godz. 12.00.

Godz. 15.00 w środę 11. grudnia to początek spotkania edukacyjnego w sali na piętrze pływalni.

Do badań obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod numerami telefonów: 12 633 02 18, 503 777 651, ale jeśli pojawi się jakaś osoba nie zarejestrowana, załoga mammobusu obiecuje, że zostanie przyjęta i zbadana bez problemu.

W mammobusie jest czysto, obsługa – bardzo uprzejma. Prosi jednak o wypełnienie standardowej ankiety. Wynik badania przesyłany jest drogą pocztową, do miesiąca.

Sporo pań korzysta już pierwszego dnia. I na pewno zachęcą do tego swoje krewne, znajome. Niech to samo – dla zdrowia i życia wielu osób – uczyni każdy, do kogo dotrze ta wiadomość.

(asz)

 

 

Anna Szopińska 09.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również