nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Mammobus przez cały tydzień. Bezpłatne badania, wiele udogodnień, zestawy w prezencie

NOWY TARG. Na cały tydzień przyjechał do Nowego Targu mammobus krakowskiego centrum medycznego „Maszachaba”. Stoi on przed pływalnią miejską i zaprasza na bezpłatne badania panie w wieku 50 – 69 lat (ur. od 1950 do 1969 roku), w środę natomiast – wszystkich zainteresowanych na spotkanie edukacyjne. Dla korzystających z badań i dla przybyłych na spotkanie – atrakcyjne różowe zestawy materiałów edukacyjnych z instrukcją do samobadania.

Pobyt mammobusu  i badania finansowane są ze środków unijnych RPO województwa małopolskiego, w ramach  projektu „Kształtowanie  świadomości   zdrowotnej  kobiet  w  wieku  50-69  lat  w  zakresie  profilaktyki  raka  piersi w  latach  2019-2021”.  

Paniom przybyłym na badania i spotkanie edukacyjne organizatorzy zapewniają w tym czasie opiekę nad osobami niesamodzielnymi, które są w ich pieczy oraz udogodnienia dla niepełnosprawnych. Co ważne i niespotykane – uczestniczkom wykonującym badania firma medyczna zwraca koszty niezbędnego dojazdu na badania i z powrotem.

A zaproszenie kierowane jest do:

–  kobiet w przedziale wiekowym jak wyżej

– uprawnionych uczestniczek Programu profilaktyki       projektu raka piersi NFZ, które  nie wykonywały mammografii przez minione 24 miesiące

– mieszkanek Małopolski lub kobiet uczących się czy pracujących w Małopolsce (dowód osobisty).          

Badania mammograficzne w poniedziałek i wtorek (9. i 10. grudnia) oraz w czwartek i piątek (12. i 13. grudnia) wykonywane są od 9.00 do 16.00.

Jedynie w środę zaczną się o godz. 12.00.

Godz. 15.00 w środę 11. grudnia to początek spotkania edukacyjnego w sali na piętrze pływalni.

Do badań obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod numerami telefonów: 12 633 02 18, 503 777 651, ale jeśli pojawi się jakaś osoba nie zarejestrowana, załoga mammobusu obiecuje, że zostanie przyjęta i zbadana bez problemu.

W mammobusie jest czysto, obsługa – bardzo uprzejma. Prosi jednak o wypełnienie standardowej ankiety. Wynik badania przesyłany jest drogą pocztową, do miesiąca.

Sporo pań korzysta już pierwszego dnia. I na pewno zachęcą do tego swoje krewne, znajome. Niech to samo – dla zdrowia i życia wielu osób – uczyni każdy, do kogo dotrze ta wiadomość.

(asz)

 

 

5 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna