Kamery live
prognoza pogody

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych na Podhalu

22 czerwca 2017 22:08

W dniu 21 czerwca 2017 r. odbyła się integracyjna impreza plenerowa w ramach projektu „Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych na Podhalu”, mająca na celu integrację społeczną oraz promowanie osiągnięć osób niepełnosprawnych z terenu subregionu podhalańskiego.

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych na Podhalu

Inicjatywa ta dofinansowana została ze środków Województwa Małopolskiego, a jej realizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu. W programie znalazły się gry i zabawy sportowe, mini park linowy, dmuchane zjeżdżalnie, zabawy strzeleckie, profesjonalny pokaz motocyklowy, zajęcia z hipoterapii, fotobudka, malowanie twarzy oraz kącik plastyczny.

Impreza ta była okazją do sprawdzenia swoich możliwości w atmosferze zdrowej rywalizacji, współzawodnictwa i pełnej integracji, do wymiany doświadczeń i nawiązania przyjaźni. Słoneczna pogoda i rześkie powietrze zachęcało do ruchu i aktywnego udziału w kolejnych grach i konkurencjach sportowych. Dla wszystkich uczestników przygotowano pieczone kiełbaski i bigos, nie zabrakło też słodkości i napojów.

Partnerami projektu są Powiat Suski, Powiat Tatrzański, Teatr Lalek „Rabcio”, Fundacja na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu i Stowarzyszenie Dasz Radę – Inicjatywa Społeczno- Edukacyjna.

Tekst i zdjęcia: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu

 

NT24TV 22.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również