Kamery live
prognoza pogody

Małopolski Wyścig Górski – dlaczego jest “naj”?

20 maja 2022 11:18

Zbliżająca się 60. jubileuszowa edycja Małopolskiego Wyścigu Górskiego zasługuje na uwagę z kilku względów. Oto dlaczego warto śledzić zmagania kolarzy walczących o triumf w tym wyścigu.

Małopolski Wyścig Górski - dlaczego jest

Małopolski Wyścig Górski jest:

największy: bierze w nim udział 30 kolarskich teamów, liczących łącznie 180 kolarzy ze wszystkich kontynentów,

biało-czerwony: o zwycięstwo starać się będzie 36 polskich kolarzy jadących w 6 teamach;

najtrudniejszy: na każdym z trzech etapów zawodnicy wspinać się będą na niemożebnie strome podjazdy, z których dwa najsłynniejsze to Góra Chełm w Myślenicach czy też wieńcząca wyścig szaleńcza wspinaczka na Przehybę;

najlepiej zorganizowany: za jego przygotowanie oraz przeprowadzanie odpowiada wieloletni dyrektor sportowy i prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego, Marek Kosicki. W przygotowaniu zawodów uczestniczy też kilkunastoosobowy sztab ludzi z bogatym doświadczeniem w organizacji kolarskich zawodów;

najbardziej małopolski: Małopolski Wyścig Górski jako jedno z nielicznych małopolskich wydarzeń sportowych zostało wyróżnione nagrodą Marka Małopolski.

Nowy Targ jest jednym z miast etapowych wydarzenia. Kolarze zameldują się na mecie II etapu zlokalizowanej na nowotarskim Rynku w sobotę 4 czerwca 2022 r. ok. godz. 17:20.

Zmagania kolarskie będzie można śledzić na stronie www.tourofmalopolska.eu

To cały peleton argumentów przemawiających za tym, aby osobiście, na własne oczy zobaczyć kolarskie zmagania na najwyższym poziomie!

66. Małopolski Wyścig Górski w wersji premium

60. Jubileuszowy Małopolski Wyścig Górski

os 20.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również