Kamery live
prognoza pogody

Małopolski Carolus – dla solistek Studia Piosenki Septyma MCK

20 czerwca 2023 17:07

14 czerwca w Krakowie odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie Małopolski Carolus 2023. O tytuł ten mogli się ubiegać uczniowie w kategorii szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe w dziedzinie nauki, kultury i sportu. Tym razem nagrodę w kategorii szkoły podstawowe w dziedzinie kultury otrzymała Aleksandra Ostatek, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Targu, a w kategorii szkoły ponadpodstawowe Beata Sutor uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu. Obie uczennice są solistkami Studia Piosenki Septyma –Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu.

Małopolski Carolus - dla solistek Studia Piosenki Septyma MCK

Są laureatkami wielu prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzycznych m.in. w Warszawie, Bułgarii, Izraelu, Gruzji, Estonii, Rumunii, Grecji, Francji, Holandii, Turcji, Białorusi, Łotwy i wielu innych. W poprzednich latach laureatami Carolusa byli: Natalia Gal, Paulina Jarząbek oraz Jakub Duda. Wszyscy wymienieni znani są ze wspaniałych wykonań podczas różnych uroczystości, laureaci wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Od wielu lat reprezentują miasto Nowy Targ, uczestniczą w wielu koncertach charytatywnych i okolicznościowych. Opiekunem artystycznym młodych wokalistów jest pani Dorota Kret.

os 20.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również