Kamery live
prognoza pogody

Małopolska znów bez nowych zakażeń

MAŁOPOLSKA. Po raz kolejny od początku pandemii w Małopolsce nie odnotowano żadnych nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Ilość zakażonych jest dziś taka sama jak w sobotę – 1215 osób.  Z tej liczby 858 osób wyzdrowiało. 40 mieszkańców naszego województwa natomiast zmarło na Covid-19.

Małopolska znów bez nowych zakażeń

W całej Polsce potwierdzonych zakażeń jest do tej pory 23 686. 1064 osoby zmarły.

W ramach III etapu odmrażania polskiej gospodarki otwarto restauracje, bary i kawiarnie, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Więcej osób może korzystać z boisk i innych obiektów sportowych. W autobusach i tramwajach wolnych może pozostać jedynie 30 procent wszystkich miejsc (dotychczas było to 50 procent miejsc siedzących).

Od 25. maja wznowione zostały zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne w szkołach dla klas I-III. Stopniowo będzie też dopuszczana możliwość przeprowadzania konsultacji z nauczycielami. Wznawiane są także zajęcia w domach kultury. Od 4. maja otwarto galerie handlowe, hotele i miejsca noclegowe, a także biblioteki i muzea. Można także prowadzić ćwiczenia rehabilitacyjne. Od 6. maja mogą być otwierane żłobki i przedszkola (decyzje należą do jednostek samorządu terytorialnego).

Od 6. czerwca otwarte zostaną kina, teatry, filharmonie. A także kluby fitness, solaria, salony tatuażu, baseny. Będzie też możliwość organizowania wesel i przyjęć do 150 osób oraz koncertów plenerowych (także z ograniczeniem liczby osób).

(asz)

 

Anna Szopińska 31.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Baśka 12:45 31.05.2020

Po raz drugi, nie po raz pierwszy. Taka sytuacja miała już miejsce w miniony piątek. Dziwię się, że tego redakcje nie wie.

NowyTarg24.tv 12:51 31.05.2020

Gwoli ścisłości, taka sytuacja miała miejsce już kilka razy. Być może umknęło to pani redaktor, dziękujemy za czujność!

Zobacz również