Kamery live
prognoza pogody

Małopolska z nowym wojewodą

2 czerwca 2017 21:14

Józef Pilch złożył dzisiaj rezygnację ze stanowiska wojewody małopolskiego. Oficjalny powód to względy osobiste - zdrowotne. Nowym wojewodą zostanie dotychczasowy zastępca Pilcha - Piotr Ćwik.

Małopolska z nowym wojewodą

Piotr Ćwik odebrał dzisiaj nominację na stanowisko wojewody małopolskiego. Funkcję tę obejmie z dniem 3 czerwca br. Piotr Ćwik pełnił dotychczas obowiązki II wicewojewody małopolskiego. Józef Pilch, obecny wojewoda małopolski, z powodów zdrowotnych złożył rezygnację, która została przyjęta przez Panią Premier – komunikat tej treści rozesłało w piątek wieczorem biuro wojewody.

O dymisji Jóżefa Pilcha spekulowano już podobno pod koniec 2016 roku – znany był z tego, że nie konsultował swoich decyzji z rządem. Jako przykład podać można wypowiedzenie urzędowi marszałkowskiemu umowy o wspólnym obchodzeniu świąt państwowych.

Piotr Ćwik jest byłym posłem Prawa i Sprawiedliwości, nie dostał się jednak w ostatnich wyborach do parlamentu. Dotychczas pełnił stanowisko wicewojewody. Do Nowego Targu i na Podhale przyjeżdżał z reguły z okazji wręczania ministerialnych odznaczeń przedstawicielom różnych środowisk. 

źródło: Gazeta Wyborcza

fot. arch. nowytarg24.tv

NT24TV 02.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również