Kamery live
prognoza pogody

Małe Miasto – edukacyjny projekt w MOK

18 września 2017 10:24

Któż z nas, będąc dzieckiem, nie marzył o zabawie w dorosłe życie - pracę, zarabianie pieniędzy, samodzielne ich wydawanie... Marzenie to mogą od dziś spełniać mali uczestnicy projektu "Małe Miasto", realizowanego w MOK z inicjatywy Fundacji Educato, przy wsparciu partnera strategicznego - Fundacji BGK.

Małe Miasto - edukacyjny projekt w MOK

Teren Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu na cały tydzień zamieni się w małe miasteczko, w którym dzieci poprzez zabawę będą poznawać wartość pieniądza i pracy zarobkowej, zasady oszczędzania, gospodarowania pieniędzmi i wydawania na najpilniejsze potrzeby. 

W małym miasteczku nie braknie najważniejszych instytucji, urzędów, mini banku i wielu pracodawców z najróżniejszych branż. Jest Mały Urząd Skarbowy, w którym trzeba będzie uiścić podatek od dochodu, a dutki – lokalną walutę stworzoną specjalnie dla potrzeb projektu – trzeba będzie najpierw zarobić, wykonując obowiązkowe zajęcia u pracodawców. Zarobione dutki będzie można wydawać w Sklepie Marzeń, w kramie z lodami i słodyczami, bądź odkładać na założonej w mini banku lokacie. 

W projekcie bierze udział ponad 120 dzieci z nowotarskich szkół.

– Zazdroszczę wam, że możecie brać w tym udział – mówił podczas otwarcia burmistrz Grzegorz Watycha, dziękując organizatorom za rozmach wydarzenia i przypominając dzieciom, że szkolne zaległości z tego tygodnia trzeba będzie niestety odrobić. Podczas oficjalnego rozpoczęcia projektu Małe Miasto obecna była też pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska – Steg, Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki oraz pani dyrektor nowotarskiej delegatury Kuratorium Oświaty Bożena Bryl. 

Do licznego i różnorodnego grona pracodawców dołączy już jutro Nowotarska Telewizja Kablowa – na naszym stoisku młodzi pracownicy będą poznawać pracę dziennikarza telewizyjnego: będą występować przed kamerą, samodzielnie przeprowadzać wywiady i redagować telewizyjny materiał, z którego docelowo powstanie wspólny news wyemitowany na antenie naszej telewizji. 

NT24TV 18.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również