Kamery live
prognoza pogody

Małe lodówki do kawalerki lub biura – jak mądrze je wybrać? (art. sponsorowany)

25 sierpnia 2023 15:52

Nie zawsze istnieje potrzeba inwestowania w obszerne, pojemne lodówki, np. typu side by side. W przypadku kawalerek lub mniejszych biur w zupełności wystarczą niewielkie modele, które dopasują się do dostępnej przestrzeni i zaspokoją potrzeby użytkowników. Czym się kierować, wybierając małą lodówkę?

Małe lodówki do kawalerki lub biura – jak mądrze je wybrać? (art. sponsorowany)

Małe lodówki sprawdzą się w przypadku par, osób mieszkających samotnie, a także u rodzin o małym zapotrzebowaniu na chłodzenie żywności lub niedysponujących odpowiednią ilością miejsca na większe modele. Czym się kierować, oglądając małe lodówki i przymierzając się do zakupu? Przeczytaj poniższy artykuł!

Małe lodówki – poznaj ich gabaryty

Najczęściej mianem małych lodówek określa się takie, których wysokość nie przekracza 85 cm, a szerokość wynosi 55 cm. Taka chłodziarka bez problemu zmieści się nawet w niewielkiej kuchni. W sporym uproszczeniu przyjmuje się, że pojemność lodówki powinna wynosić około 120 l w przypadku jednej osoby, natomiast dla każdej kolejnej do tej wartości należy doliczyć 30 l. Jednak w przypadku małych lodówek pojemność wynosi średnio około 100 l.

Jakie funkcje powinna posiadać nowoczesna pralka? Sprawdź!

Pozostałe parametry (np. funkcje dodatkowe, umiejscowienie półek, poziom hałasu) niczym nie różnią się od tych, które rekomenduje się przy klasycznych, większych lodówkach. Szukaj sprzętu w klasie energetycznej C lub D, choć większość małych lodówek wykonywana jest w klasie energetycznej E i F.

Lodówka wolnostojąca vs. lodówka do zabudowy

Jeśli dysponujesz małą przestrzenią, rozważ kupno lodówki do zabudowy i stworzenie jednolitego ciągu mebli. Wybierając jasne kolory zabudowy, możesz optycznie powiększyć swoją kuchnię, stworzyć dodatkowy blat na górnej części lodówki, a także sprawić, że całość będzie estetyczna i minimalistyczna. Pamiętaj, że nie każda lodówka nadaje się do zabudowy – jeśli chcesz skorzystać z takiego rozwiązania, kup odpowiednie modele sprzętów AGD.

Alternatywą są lodówki wolnostojące, których wybór na rynku jest znacznie szerszy, a cena – zwykle niższa. Decydując się na takie rozwiązanie, pamiętaj, aby umiejętnie dobrać kolor sprzętu do rozmiaru kuchni. Najlepiej sprawdzą się jasne odcienie szarości i stali, biel, ewentualnie pastele, jeśli preferujesz aranżację retro lub vintage. Zrezygnuj z czerni i ciemnych stali, które mogą optycznie zmniejszyć kuchnię.

Lodówka z zamrażarką

Nawet w małej kuchni niekiedy pojawia się konieczność zamrożenia lodów, gotowych dań obiadowych czy warzyw. Choć zdecydowana większość niewielkich lodówek posiada jedynie część chłodzącą, na rynku możesz znaleźć modele wyposażone również w zamrażalnik. Będą one najlepszym, praktycznym wyborem, z którego niejednokrotnie skorzystasz w przyszłości.

W małych lodówkach zamrażalnik przyjmuje zwykle formę pojedynczej wnęki, najczęściej umieszczonej w górnej części sprzętu i mającej osobne drzwi. Jeśli ich wysokość wynosi 85 cm, zamrażalnik będzie miał pojemność około 24-25 l. Chłodziarka z zamrażarką sprawdzi się zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak i firmach czy biurach.

redakcja 25.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również