Kamery live
prognoza pogody

Majówka z foodtruckami w Nowym Targu. W sobotę zaśpiewa Krzysztof “Kasa” Kasowski

28 kwietnia 2022 12:42

To kolejna majówka ze Street Food Polska Festival w Nowym Targu. Powracają dobrze znane foodtrucki, ale pojawią się też nowości, jak kuchnia teksańska, hot dogi z białą kiełbaską, czy kanapki z kruchym pastrami. O ile pogoda pozwoli, organizatorzy planują na niedzielę animacje i atrakcje dla najmłodszych. W ramach wydarzenia, w sobotę wieczorem na nowotarskim rynku wystąpi Krzysztof K.A.S.A. Kasowski. 

Majówka z foodtruckami w Nowym Targu. W sobotę zaśpiewa Krzysztof

Pierwsze foodtrucki zaparkują na nowotarskim rynku już w piątek, 29 kwietnia o godzinie 14:00. Wydarzenie potrwa do niedzieli, 1 maja, wieczorem. Powrócą dobrze znane restauracje na kółkach z węgierskimi langoszami, złotymi, hiszpańskimi paluchami churros, czy “słodkimi smakami” Azji. Ponownie pojawi się Centralne Biuro Smaku z sajgonkami ze strusia – zwycięzcy polskiej edycji European Street Food Awards 2021, “Syta Kura”, półmetrowe “kultowe” zapiekanki, czy tropikalna, pachnąca wakacjami kuchnia karaibska. 

-Cieszymy się, że przyjedziemy znowu do Nowego Targu, odbiór naszego wydarzenia jest tu zawsze bardzo miły. Zaklinamy pogodę, bo ona nam już mocno popsuła szyki w tym roku. Mam nadzieję, że mieszkańcy przyjdą pokosztować nowych smaków. Zapraszamy serdecznie – zaprasza Izabela Skoczek, organizator Street Food Polska Festival w Nowym Targu. 

Majówka z food truckami

Jeśli chodzi o nowości, po raz pierwszy w Nowym Targu pojawi się Manufaktura Krakowska z burgerami i frytkami belgijskimi, czy nowy “syty hot dog” amerykański z robionymi na zamówienie kiełbaskami  – białą lub czerwoną do wyboru. American Food Truck, poza hamburgerami będzie serwował także kanapki z soczystą, szarpaną wieprzowiną lub kruchym pastrami. Ciekawie zapowiada się kuchnia teksańska White Rabbit, z wyrobami z własnej wędzarni i daniami podawanymi w miseczkach. 

Ponadto, do wyboru będą rozmaite napoje (lemoniady, kawa, piwo) i desery  z myślą o najmłodszych miłośnikach street foodu – kuleczkowe lody i owoce w czekoladzie. W planie jest niedzielna strefa dla dzieci z animacjami, trampolinami, dmuchaną zjeżdżalnią – jej organizacja zależy jednak od pogody.

Niezależnie od aury, w sobotę o godzinie 19 na nowotarskim rynku wystąpi z gitarą Krzysztof K.A.S.A. Kasowski. 

fot. Street Food Polska Festival/Facebook

Harmonogram wydarzenia:
29.04. (piątek): 14.00-21.00
30.01. (sobota): 11.00-21.00
1.05. (niedziela): 11.00-20.00

Link do wydarzenia na Fb: https://fb.me/e/3zj8xurcc

 

 

os 28.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również