Kamery live
prognoza pogody

Majówka rozpoczęta. Duże korki na zakopiance

29 kwietnia 2022 14:18

Podróż z Krakowa do Zakopanego wynosi obecnie ponad trzy godziny. Największe utrudnienia tworzą się tradycyjnie w rejonie Klikuszowej i Rdzawki.

Majówka rozpoczęta. Duże korki na zakopiance

fot. ps

Na Podhale zaczęli zjeżdżać pierwsi turyści w ramach tegorocznej majówki. Już od godzin porannych na zakopiance zaczęło pojawiać się coraz więcej pojazdów, natomiast od południa zaczęły się tam tworzyć duże korki. Obecnie utrudnienia w ruchu tworzą się na wjeździe do Zakopanego, w Poroninie, Szaflarach, Skomielnej Białej oraz Klikuszowej.

Największe utrudnienia są rzecz jasna w tej ostatniej miejscowości. Dystans pięciu kilometrów z Rdzawki do sygnalizacji świetlnej w Klikuszowej pokonuje się obecnie w pół godziny. Obecnie z Krakowa do Zakopanego jedzie się już ponad trzy godziny. 

Największe utrudnienia jednak dopiero przed nami. Należy spodziewać się gigantycznych korków w piątkowy wieczór oraz w sobotę – chyba, że drogowcy z GDDKiA zdecydują się wyłączyć sygnalizacje świetlne w Skomielnej Białej, Klikuszowej i Szaflarach. 

 

 

 

Piotr Starmach 29.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również