Kamery live
prognoza pogody

Mając 3 promile spowodował w sumie 3 kolizje

1 marca 2021 16:01

W weekend na terenie powiatu nowotarskiego doszło do kilku zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Policja przestrzega: “Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie na kierownicę pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do nieodwracalnej tragedii.”

Mając 3 promile spowodował w sumie 3 kolizje

fot. OSP Szczawnica/Facebook

Wyjątkowo nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 43-letni mężczyzna, który w niedzielne południe w Szczawnicy na ulicy św. Krzyża jadąc samochodem osobowym marki BMW uderzył w forda i odjechał z miejsca zdarzenia, a następnie na  ul. Szalaya zjechał z jezdni i uderzył czołowo w zaparkowane w rejonie sklepu audi. Po zderzeniu poszkodowany próbował udaremnić ucieczkę sprawcy, jednak 43-latek odjechał. Policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowych zastali w miejscu zamieszkania.  Mężczyzna został przewieziony do miejscowego komisariatu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności 43-latek został zwolniony. Po godzinie 18.40 policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej  na ul. Szalaya w Szczawnicy. Okazało się, że 43-latek ponownie wsiadł za kierownicę bmw pod wpływem alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem  i uderzył w barierki. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pozostałe, weekendowe zdarzenia drogowe z udziałem nietrzeźwych kierujących miały miejsce w Nowym Targu i Jabłonce. 

W sobotę przed południem w Nowym Targu 48-letni kierujący oplem, na rondzie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i utknął na pryzmie śniegowej. Z pomocą ruszył będący w czasie wolnym policjant z nowotarskiej komendy.  Okazało się jednak, że kierujący był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusz udaremnił dalszą jazdę 48-latkowi i o całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego jednostki. Mężczyzna został zatrzymany i następnego dnia usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara do 2 lat pozbawiania wolności.

Natomiast w sobotę po północy w Jabłonce kierujący volvo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji. W wydostaniu mężczyzny z samochodu niezbędna była pomoc strażaków. Kierującemu volvo 23-latkowi w wyniku zdarzenia nic poważnego się nie stało. Mężczyzna był jednak pijany. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy i odpowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie pojazdem  w stanie nietrzeźwości. 

źródło: KPP Nowy Targ

os 01.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również