Kamery live
prognoza pogody

Mają służyć jako wystrój, ale przy takich upałach wszyscy w nich się kąpią

Wyciszenie Włącz dźwięk

Dziś uruchomione zostały fontanny w rynku, dołączając zarazem do zainstalowanego przed kilkoma dniami zraszacza. O ile zraszacz ma na celu schładzać przechodniów, o tyle podświetlane fontanny mają podkreślać estetykę nowotarskiego centrum. Jednak teoria nie zawsze idzie z praktyką w parze, bo przy takich upałach nie brakuje osób i dzieci, które notorycznie zamaczają się w chłodnej wodzie.

Słupki rtęci na nowotarskich termometrach osiągały dzisiaj nawet 35 stopni Celsjusza. Każdy kto wybrał się dziś na rynek mógł czuć się jak na rozgrzanej patelni – Żar leje się z nieba, a o cień trudno.

Uruchomione dziś fontanny w rynku to element, który na stałe wpisał się w wystrój Nowego Targu. Podświetlany wodotrysk szczególnym pięknem odznacza po zachodzie słońca. O ile władze Nowego Targu, projektując fontanny na płycie rynku, chciały, aby spełniały podnosiły estetyczny walor Stolicy Podhala, o tyle w tak upalne dni mają one również nieco bardziej przyziemne zastosowanie. Tuż po pierwszym uruchomieniu fontann, w chłodnej wodzie wykąpały się zarówno dzieci, młodzież, a nawet osoby dorosłe, zmęczone duchotą i gorącem.

/ps/

 

 

Piotr Starmach 15.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
faktycznie 09:07 17.06.2019

WOW no jest wydarzenie, fontanny chlapią, szok , niedowierzanie :)

Zobacz również