Kamery live
prognoza pogody

Ludźmierz: pijany kierowca spowodował kolizję drogową

7 września 2022 10:49

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję drogową. Mężczyzna stracił prawo jazdy i za popełnione czyny odpowie przed sądem. 

Ludźmierz: pijany kierowca spowodował kolizję drogową

Wczoraj wieczorem, policjanci wydziału ruchu drogowego nowotarskiej komendy zostali skierowani do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów w miejscowości Ludźmierz. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 42-letni mężczyzna kierujący volkswagenem, jadąc w kierunku Czarnego Dunajca nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego volvo.

-W wyniku zderzenia nikomu nic poważnego się nie stało – informuje nadkom. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu – Policjanci sprawdzili uprawnienia do kierowania i zbadali trzeźwość kierowców. Okazało się, że sprawca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Volkswagen został odholowany na parking strzeżony, a kierowca stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo i wykroczenie drogowe odpowie przed sądem. 42-letniemu kierowcy grozi kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna i kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Policja apeluje o rozsądek i niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu! W tym przypadku w wyniku nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy, na szczęście poniesiono jedynie  straty materialne. Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duże zagrożenie na drodze. Stwarzają niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Piłeś? Nie jedź!

os 07.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również