Kamery live
prognoza pogody

Lubomierz. Zginęła policjantka z Nowego Targu, jej syn walczy o życie

3 lipca 2023 09:50

Wczoraj po godzinie 13:00 na drodze wojewódzkiej nr 968 w Lubomierzu doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego na miejscu zginęła 51-letnia kobieta podróżująca motocyklem. Jak się okazało, to emerytowana policjantka z wydziału ruchu drogowego KPP Nowego Targu, dobrze znana lokalnej społeczności. Podróżujący z nią na motocyklu 9-letni syn został przetransportowany do szpitala w Krakowie śmigłowcem LPR. 

Lubomierz. Zginęła policjantka z Nowego Targu, jej syn walczy o życie

fot. Facebook/limanowa.in

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 968, pomiędzy  Mszaną Dolną a Lubomierzem. Jak informuje portal limanowa.in, w wypadku drogowym uczestniczyły dwa motocykle i samochód osobowy. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że 60-letni kierowca Toyoty, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z dwoma motocyklami. Kierowca był trzeźwy. 

Drugi motocyklista – mąż kobiety i ojciec dziecka – nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Pozostali uczestnicy wypadku – kierowca i pasażer Toyoty zostali przetransportowani do szpitala w Limanowej.

Tragicznie zmarłą koleżankę wspominają koledzy ze środowiska motocyklistów z Podhala.

“Kasię znało bardzo wiele osób. Katarzyna S., emerytowana policjantka, pasjonatka motocykli, fajna babka, choć podczas czynnej służby nie miała litości dla piratów drogowych, czym niejednemu zalazła za skórę. Bardzo dużo i dobrze jeździła na motocyklu, zarówno podczas pracy w policji, jak i prywatnie, po godzinach. Po zakończeniu czynnej służby zaangażowała się m.in. w szkolenie motocyklistów w jednej ze szkół nauki jazdy pomagając im uzyskać uprawnienia. Spoczywaj w pokoju, Kasiu. Bliskim składam najszczersze kondolencje i trzymam kciuki, aby młody motocyklista wygrał walkę o życie” – czytamy na portalu MotoPodhale.info

Oficjalne strony internetowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu prezentowane są dziś w żałobnej, czarno-białej szacie graficznej. 

źródło: limanowa.in

 

 

os 03.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również