Kamery live
prognoza pogody

Łowił ryby na terenie parku narodowego

2 kwietnia 2021 22:40

22-letni wędkarz łowił ryby na terenie Pienińskiego Parku Narodowego, co zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody jest zabronione i zagrożone karą aresztu lub grzywny. Wędka wraz z akcesoriami zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a ryba została przekazana pracownikowi Parku. 

Łowił ryby na terenie parku narodowego

31 marca br.  po godzinie 18, policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem natrafili w Szczawnicy na wędkarza, który łowił ryby na terenie parku narodowego pomimo zakazu. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy porzucił wędkę, torbę wędkarską  i szybkim krokiem zaczął  oddalać się z miejsca połowu. Dopiero na wyraźne polecenie policjantów się zatrzymał. Wędkarzem okazał się 22-latek z powiatu nowosądeckiego.

W torbie porzuconej na brzegu funkcjonariusze znaleźli akcesoria wędkarskie i zapakowaną do reklamówki złowioną wcześniej rybę. Wędka wraz z akcesoriami zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a ryba została przekazana pracownikowi Pienińskiego Parku Narodowego.

Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody, połów ryb na terenie parku narodowego jest zabroniony i zagrożony karą aresztu lub grzywny. W sprawie nielegalnego połowu ryb prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Dodatkowo 22-latek odpowie za używanie słów nieprzyzwoitych z art. 141 kw.

źródło: KPP Nowy Targ

os 02.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również