Kamery live
prognoza pogody

List otwarty do burmistrza i Rady Miasta Nowy Targ

Na adres redakcji wpłynął list od mieszkańca Nowego Targu. Jest to list otwarty do burmistrza i Rady Miasta Nowy Targ. Publikujemy go poniżej w całości. 

List otwarty do burmistrza i Rady Miasta Nowy Targ
“Nowy Targ dla Mieszkańców. Nie dla podwyżek w Strefie Płatnego Parkowania
 
Dnia 13 marca na najbliższej sesji Rady Miasta procedowany będzie projekt burmistrza Grzegorza Watychy podnoszący kolejne opłaty w mieście. W imieniu mieszkańców Nowego Targu, pragniemy wyrazić stanowczy protest przeciwko planowanym podwyżkom opłat w Strefach Płatnego Parkowania. Uważamy, że jest to kolejny przykład przerzucania kosztów na mieszkańców i kolejny krok na drodze podnoszenia im opłat lokalnych. W naszym przekonaniu burmistrz miasta zamiast sięgać coraz głębiej do kieszeni mieszkańców, winien szukać oszczędności poprzez efektywne zarządzanie majątkiem miasta. Tworzenie kolejnych niepotrzebnych etatów, na pewno nie sprzyja oszczędnościom. Tak dla przypomnienia pragniemy przytoczyć słowa burmistrza Grzegorza Watychy, które wygłaszał z mównicy na sali obrad w 2014 r.  jako radny ówczesny radny i kandydat na burmistrza: 
 
“Szanowny Panie Burmistrzu, w związku z trwającym postępowaniem przetargowym na zorganizowanie, wdrożenie i administrowanie strefą płatnego parkowania na drogach publicznych na terenie miasta Nowy Targ zwracam się do Pana z wnioskiem o unieważnienie w/w postępowania i podjęcie odpowiednich działań w celu definitywnego wycofania się z planów wprowadzenia powyższej strefy” I dalej: “Przez ostatnie miesiące miałem okazję przeprowadzić wiele rozmów z mieszkańcami naszego miasta, zarówno z tymi, którzy w obrębie planowanej strefy zamieszkują oraz prowadzą działalność gospodarczą, jak i też z tymi, którzy odwiedzają centrum miasta w celach zakupowych i w zdecydowanej większości otrzymywałem bardzo krytyczne uwagi w tej sprawie. Faktem jest, że jako radny głosowałem za wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania i dziś muszę przyznać, że bardzo się w tej kwestii pomyliłem, za co mieszkańców Nowego Targu, którzy powierzyli mi mandat zaufania – przepraszam”.
 
Słowa pana Grzegorza Watychy zweryfikował czas, a także fakt, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
 
Apelujemy do burmistrza i radnych miasta aby poprzez wzgląd na obywateli miasta odstąpili od pomysłu kolejnego podnoszenia opłat. Panująca obecnie drożyzna negatywnie wpływa na ich stan posiadania, dlatego rajcowie miejscy powinni zgodnie ze złożonym ślubowaniem „obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”. Pamiętajcie również, że Nowy Targ jest dla mieszkańców.
 
W imieniu Stowarzyszenia „Nowy Targ dla Mieszkańców” – Jan Sięka”
os 10.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

5 komentarzy
Jasiek 17:51 12.03.2023

Pan Sięka jakoś mnie nie przekonuje tym bzdurnym listem. Zapewne robi szum bo się szykuje do wyborów. Jeżeli jest inaczej Panie Sięka proszę oświadczyć, że nie będzie Pan kandydował do rady miasta. Wówczas być może inaczej spojrzę na te „postulaty” rok przed wyborami …

Mietek 15:04 10.03.2023

Dlaczego on się wypowiada w imieniu mieszkańców ? Ja sobie tego nie życzę żeby mnie reprezentował . Niech mówi za siebie Widac że wybory idą i chce błysnąć, jak z tym paleniem na rynku przed tamtymi wyborami . Lepiej żeby poczytał o finansach publicznych jak funkcjonują bo ja prosty chłop wiem ,że wszystkich dotyka inflacja i muszą reagować i podejmować trudne decyzje

Mieszkaniec 14:32 10.03.2023

Przynajmniej już przestał robić show na rynku z górnym spalaniem w piecu

Staszek 14:29 10.03.2023

Pan Jan Sieka zawsze budzi się przed wyborami. Ehh

m. 14:17 10.03.2023

w tym bełkocie pana Sięki z jednoosobowego stowarzyszenia, który nie ma pojęcia o budżecie miasta tylko zdjęcie w artykule ładne

Zobacz również