PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Lipnica Wielka. Nastoletni sprawcy dla zabawy niszczyli sprzęt i kradli

2 listopada 2017 18:28

Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce dokonali zatrzymania trzech nastoletnich mieszkańców Lipnicy Wielkiej, którzy dla zabawy niszczyli sprzęt służący do prac leśnych oraz kradli elementy jego wyposażenia. Łączna kwota wyrządzonych szkód oszacowana została na 45 tys. złotych. 

Lipnica Wielka. Nastoletni sprawcy dla zabawy niszczyli sprzęt i kradli

W dniu 23 października 2017 roku policjanci z Jabłonki dokonali zatrzymania trzech młodych mężczyzn w wieku od 18 do 19 lat, mieszkańców Lipnicy Wielkiej, którzy okresie od 30 września do 21 października 2017 dokonali kradzieży 10 łańcuchów do zrywki drzewa, łańcucha śniegowego, sygnałów świetlnych i 4 halogenów oraz dokonali uszkodzenia maszyny do zrywki drzewa LKT, ciągnika Ursus oraz koparki Caterpillar na łączną kwotę około 45000 złotych.

W toku przesłuchań zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze w wymiarze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata, obowiązek naprawienia szkody, nadzór kuratora oraz obciążeni zostali kosztami postępowania. Skradzione mienie w całości odzyskano.

mat. KPP Nowy Targ

NT24TV 02.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również