Kamery live
prognoza pogody

Likwidacja ogromnej plantacji konopi indyjskich pod Czarnym Dunajcem

21 lutego 2017 12:50

Małopolscy policjanci zlikwidowali jedną z największych od kilku lat plantacji konopi indyjskich - mieściła się w gminie Czarny Dunajec. Zatrzymano właściciela posesji oraz pracujących przy uprawie dwóch mężczyzn. Zabezpieczono ponad 2800 krzaków konopi oraz 36,5 kilograma suszu marihuany.

Likwidacja ogromnej plantacji konopi indyjskich pod Czarnym Dunajcem

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozpracowali nielegalny proceder uprawy konopi indyjskich, mający miejsce w jednym z powiatów Małopolski. Z informacji którymi dysponowali funkcjonariusze wynikało, że w jednej miejscowości gminy Czarny Dunajec (powiat nowotarski), najprawdopodobniej uprawiane są na masową skalę konopie indyjskie. W wyniku działań zlikwidowano jedną z największych nielegalnych plantacji konopi w ostatnich latach w Małopolsce, a także zatrzymano 3 osoby biorące w tym udział.

Czynności wykonywane były już we współpracy z funkcjonariuszami wydziału dochodzeniowo – śledczego KWP w Krakowie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. W sobotę (18.02.) policjanci pojawili się na wytypowanej posesji, położonej na uboczu, na skraju miejscowości. W czasie przeszukania pomieszczeń gospodarczych policjanci natrafili wewnątrz na ogromną uprawę konopi – zabezpieczono 2854 krzaki w różnej fazie wzrostu. Pomieszczenia w których rosły, wyposażone były w lampy grzewcze, wentylatory oraz filtry czyli profesjonalny sprzęt zapewniający stałą temperaturę oraz wilgotność powietrza. Mnóstwo było również różnego rodzaju nawozów i suplementów wzbogacających glebę. Podczas działań policjanci odnaleźli także 36,5 kilograma suszu marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali 60-letniego właściciela posesji jak również dwóch innych mężczyzn w wieku 28 i 38 lat, którzy pracowali przy sadzonkach. Zarówno krzewy konopi jak i susz marihuany zostały zabezpieczone przez policjantów i trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. W dalszym ciągu ustalany jest krąg odbiorców narkotyków.

Mężczyźni prowadzący plantację usłyszeli zarzuty uprawy znacznych ilości konopi indyjskich (art.63 ust.3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Właściciel posesji usłyszał zarzut pomocnictwa przy uprawie znacznych ilości konopi indyjskich (art.63 ust.3 uopn w zw. z art.18 par.3 KK) – zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 100 tys. złotych.

źródło: http://malopolska.policja.gov.pl

NT24TV 21.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również