Kamery live
prognoza pogody

Liceum Goszczyńskiego… w Minecrafcie

10 czerwca 2020 14:40

Na oryginalny pomysł wpadli licealiści I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Dzień otwarty zorganizowali wirtualnie, przenosząc szkolne mury do popularnej gry komputerowej Minecraft.

Liceum Goszczyńskiego... w Minecrafcie

Autorami pomysłu okazali się licealiści, którzy – biorąc pod uwagę obecne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa – postanowili przenieść dzień otwarty do świata wirtualnego. Do realizacji pomysłu posłużono się platformą wykorzystywaną w popularnej grze komputerowej.

 – “Możecie teraz odkrywać Nasze Liceum poprzez Minecrafta” – czytamy w komunikacie szkoły na stronie internetowej. – “Możliwość tę przygotowali dla Was koledzy z I LO, którzy będą Waszymi przewodnikami. Podczas gry obecni będą również nauczyciele, którym możecie zadawać pytania. Spotkajmy się w grze, poznajmy szkołę i siebie nawzajem”.

W ten sposób zainteresowani  przez kilka godzin w poniedziałek mogli podróżować po wirtualnych korytarzach i klasach szkolnego budynku. Czy taka forma dotarcia do nowego ucznia okazała się skuteczna – na to postaramy się odpowiedzieć w materiale reporterskim już za kilka dni.

Piotr Starmach 10.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również