PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Letnie Czytanie w Altanie już na półmetku

8 sierpnia 2018 12:13

Połowa wakacji już za nami, również nasza akcja Letnie Czytanie w Altanie znajduje się już na półmetku. Do tej pory mieliśmy przyjemność spotkać się z około 50 dzieci, które zechciały spędzić czwartkowe przedpołudnia razem z Biblioteką.

Letnie Czytanie w Altanie już na półmetku

Wspólne czytanie, mnóstwo zabaw i wyjątkowi goście. Ciekawe zabawy wymyśliła dla nas pani Elżbieta Kolusz z Mini Akademii, członkinie dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu: panie Bożena Janisz i Urszula Krawczycka podczas jednego ze spotkań swoją interpretacją bajek udowodniły iż nie ma nic lepszego niż wspólne czytanie.

Wśród gości czytających dzieciom były także: pani Urszula Starzyk – dziennikarka, redaktor portalu internetowego Twoje Podhale, oraz pani Józefa Koźlak – prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku a także pani Cecylia Sordyl – przewodnik PTTK.

Wiersze Brzechwy, Tuwima które zabrzmiały w interpretacji państwa Ewy i Krzysztofa Kokotów przeniosły dzieci w świat fruwających krów, czarodziejskich psów oraz innych ciekawych postaci.
Rozwiązywaliśmy zagadki, nie zabrakło zabaw ruchowych, a nawet udało nam się ze zwykłych kartek papieru wyczarować krowę.

Wszystkim, którzy do tej pory pomogli nam w organizacji tego wydarzenia bardzo dziękujemy za pomoc.
Przed nami kolejny miesiąc pełen zabawy i ciekawych książkowych przygód, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Najbliższe spotkanie już 9 sierpnia od godz. 11.00 w Altanie Parku Miejskiego im. A. Mickiewicza.

MBP

Aleksandra Kokalik 08.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również