Kamery live
prognoza pogody

Letni Festiwal Sportów Zimowych – atrakcyjny paradoks z gwiazdami kilku dyscyplin

23 września 2022 16:00
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Już pierwszy dzień Letniego Festiwalu Sportów Zimowych przyciągnął do Parku Miejskiego wiele uczniowskich grup. Zachęcie do aktywności ruchowej towarzyszyły elektroniczne i nie elektroniczne symulatory. Jak magnes zadziałała obecność gwiazd kilku dyscyplin.

Ubiegłoroczne doświadczenia skłoniły firmę BDB Event – organizującą wydarzenie we współpracy z miastem – do przygotowania programu na dwa dni, a piątkiem włącznie, by jak najwięcej skorzystała z tych atrakcji szkolna młodzież.

Mimo rozmiękłej po deszczach murawy, pogoda wreszcie sprzyjała. Na specjalnych plandekach imitujących lód kolejne grupy uczniów uganiały za krążkiem. Przybycie Bartosza Łobazy  sprawiło, że tłumek chętnych do spróbowania swoich sił w tym coraz popularniejszym u nas sporcie cały czas kłębił się przed polową sceną.

Męska młódź wypiekami na twarzach łapała za karabinki sportowe, by pod płachtą namiotu – z pomocą laserowych celowników – poczuć pierwsze emocje biathlonowej rywalizacji. Dzięki specjalnym ćwiczebni kom i symulatorom – z równoważnią i ekranem – można było sprawdzić swoje predyspozycje do snowboardu. Namiot z „hokeistami” był tylko nieco zmodyfikowaną popularną grą zręcznościową.

Nie brakowało też chętnych do rozmowy z gwiazdami sportu, które pojawiły się już w piątek na terenie festiwalowego miasteczka: wicemistrzynią świata w biathlonie – Krystyną Guzik i reprezentantem Polski w curlingu – Bartoszem Łobazą.

Na sobotnią część Letniego Festiwalu zaproszone są już całe rodziny. Pojawią się polskie nadzieje kolejnych dyscyplin: skoków narciarskich i narciarstwa alpejskiego, także reprezentanci MMKS Podhale, na czele z trzykrotnym olimpijczykiem – Gabrielem Samolejem. Uczestnicy festiwalowych wydarzeń będą mogli zdobyć wiele cennych nagród. Aura ma być bardziej słoneczna. Warto więc zrobić sobie rodzinną wycieczkę do parku.  

(asz)

 

 

 

 

Anna Szopińska 23.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również