Kamery live
prognoza pogody

Lekcje biblioteczne dla najmłodszych czytelników

29 listopada 2022 12:33

W listopadzie Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu odwiedziły dzieci z nowotarskiego Przedszkola  „Lokomotywa” oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kacwinie.

Lekcje biblioteczne dla najmłodszych czytelników

Mali czytelnicy mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje Biblioteka oraz jakie książki można w niej pożyczyć. Sporym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyły się bogate w ilustracje duże formaty książek i bajki 3D z ruchomymi elementami. Każdy miał okazję wyszukać książkę dla siebie. Dzieci z zafascynowaniem odkrywały historie nowe oraz te z udziałem znanych im bohaterów.


Podczas słuchania bajki, nasi najmłodsi czytelnicy poznali zawód bibliotekarza, ilustratora i autora. Na zakończenie zajęć, dzieci wcieliły się w autorów, z zapałem tworząc własną książkę.
Dziękujemy za tak liczne zainteresowanie naszą działalnością i jednocześnie zachęcamy wszystkich czytelników do lat 6 do wzięcia udziału w akcji „Mała książka, wielki człowiek” realizowanej w Filii nr 1 naszej biblioteki przy al. Kopernika 12 w Nowym Targu.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

os 29.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również