Łatwa wygrana “Szarotek” (VIDEO skrót+konferencja prasowa)

9 października 2016 19:13
Wyciszenie Włącz dźwięk

Hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ w efektownym stylu pokonali na swoim lodowisku drużynę Nesty Mires Toruń. Nowotarżanie wygrali aż 7:1. Snajperskim wyczynem popisał się Fina Jarmo Jokila, autor aż czterech bramek w meczu.

Wynik końcowy najlepiej obrazuje to co działo się w tym spotkaniu. Po pierwszej tercji gospodarze prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach bardzo skutecznego ostatnimi czasy  Jokili. Fin trafił na początku i na końcu tej odsłony. Pierwszego gola zdobył w 3 min  strzałem z backhandu. W drugim przypadku – w momencie gry „Szarotek” w liczebnej przewadze –  po zagraniu Krzysztofa Zapały,  Jokila stojąc na  wprost bramki trafił tuż pod poprzeczkę.

W drugiej tercji Podhalanie podwyższyli prowadzenie trzema golami. Pierwszy to zasługa M. Michalskiego i jego indywidualnej akcji. Drugie trafienie autorstwa Neupauera, to z kolei efekt kapitalnej akcji Joniego Haverinena, a gol na 5:0 padł po wymianie podań Iossafofa z Zapała i strzale w „okienko” pierwszego z nich.

W trzeciej tercji dzieło zniszczenia torunian dokończył ten który je rozpoczął. Jokila dołożył swoje kolejne dwa gole. Gości stać było w tym meczu na jedynie honorowe trafienie, autorstwa Trochanowa

TatrySki Podhale Nowy Targ – Nesta Mires Toruń 7:1  (2:0, 3:0,  2:1)

Bramki: 1:0 Jokila (Zapała,Iossafof) 4, 2:0 Jokila (Zapała) 19, 3:0 Michalski 25, 4:0 Neupauer (Haverinen) 36, 5:0 Iossafof (Zapała) 37, 6:0 Jokila (Wojdyła) 51, 7:0 Jokila (Zapała) 53, 7:1 Trahonow (Lidtke) 53. Sędziował Paweł Breska z Jastrzębia. Kary: 10 – 16 min. Widzów: 800

Podhale: B. Kapica  – Wojdyła, Haverinen, Jokila, Zapała, Iossafof – Różański, Syrej, Hattunen, Bryniczka, Gruszka – Łabuz, Jaśkiewicz, M. Michalski, Neupauer, D. Kapica oraz  Siuty, Olchawski, Svitac.

Toruń: Studziński – Żyliński, Jaworski, Kalinowski, Kukuszkin, Minge – Lidtke, Trahanow, Mihailu, Fraszko, Dołęga – Podsiadło, Kourah, Stasiewicz, Ćwikła, Wiśniewski – Husak, Skólmowski, Naparło, Winiarski, Alimov.